Karma Sams's Field

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mosiek »

znaczy nie 56 tylko 75 :mrgreen: . No właśnie Magda - wasza Esia większa od niego :oops:


Gosia
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

cały czas pełna miska.......odpada!!!!!!!!!!!!!!
Nie moze tak byc!!!!!!!!
Nic sie mu nie stanie jak nie bedzie jadł pare dni...nic a nic...jak zgłodnieje zje wszystko co w misce.Zoładek psa musi odpoczac,a tak skubie po pare kulek i zoładek cały czas pracuje.Po to zalecane sa głodowki raz w tygodniu:-)

...i 75cm wzrostu jest zupełnie ok -min.to 72cm


Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mosiek »

danuta, - dobra .... był już tydzień , dwa tak karmiony i nie zwiększyło to ilości zarcia ... alespróbujemy jeszcze raz ... dziękuję :y:


Gosia
Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mosiek »

znacie się lepiej .. będę informować.


Gosia
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

oj spokojnie...trzy lata wchodziliscie mu w d...pkę :-D ,to zmiana przyzwyczajen nie bedzie trwała pare dni :-D


Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mosiek »

hyhyhhyhyhyh - no weź , ja jestem przecież konsekwentna hyhhyhyh to mój mąz rozpuszcza zwierzeta ... ale ja???? :mrgreen: no nie ....


Gosia
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

tiaaa :lol: juz ja to widze :lol:


Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mosiek »

dobra - info po dwóch dniach ... je połowę tego co jadł ... hmmm ..... ale problem wydaje mi się jest jeszcze w dokarmianiu przez najmłodszego syna, który ma rok :mrgreen: i rzuca mu z fotelika swoje resztki.. pies leży pod fotelikiem i czeka... przetrzymam go z 2-3 tygodnie .Więc dostaje miske rano, po naszym śniadaniu - 10 min czekamy , zjada trochę i odchodzi, drugi raz po popołudniowym spacerze i tak samo - zjada troche więcej i odchodzi ... może mu coś dorzucać do tego ??? :oops:
to zabawne - jestem dietetykiem hyhyhhyhyh z wykształcenia


Gosia
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Mosiek, i proponuję nie zmieniać karmy co chwilę. Jak nie chce to zabrać, zgłodnieje to zje. A tak to będzie czekał na coś innego. Już słyszałęm kiedyś o piesku który jadł tylko jajecznicę na bekonie i nic innego nie chciał tknąć a po metodzie zabierania michy wcina suchą bo wie że jak nie zje to nic innego nie dostanie. Psy kombinują jak mogą i robią to całkiem sprawnie. Dawno temu mieliśmy kundelka podwórkowca który nauczył się dygotać z zimna i kuleć na jedną nogę bo wiedział że wtedy wejdzie do domu. Jak tylko przekroczył próg to leciał po schodach jak rakieta. Sprawdza Cię, nie daj mu się :mrgreen:


Rybson
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-11, 22:57
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Rybson »

Może przerwę offtop i opisze trochę wrażeń z używania karmy Sam's Field. Wszystko pięknie, ładnie super obsługa w makaki.pl, ekspresowa przesyłka do tego 2,5 kg gratis, Karma Junior Large.

Zacząłem od paczki 2,5 stopniowo zmniejszając dawki royala, wszystko było w porządku. Pewnego ranka otworzyłem paczkę 13 kg, a tu zupełnie inna karma! pierw pomyślałem że to jedynie kolor inny itd, ale powąchałem, nawet skosztowałem i zupełnie co innego, kształt również był inny, organizm psa też to samo stwierdził - rzadka kupa. Bo wstępnej analizie doszedłem do wniosku że to ta sama konsystencja co Adult Mini, który również zakupiłem dla Westa - więc stwierdziłem że to po prostu będzie Adult Large, z racji rozmiaru chrupek.
Oczywiście sprawę reklamowałem, pracownik makaki, na podstawie zdjęcia stwierdził to samo co ja, ze to prawdopodobnie będzie Adult Large, jednak trzeba było czekać na opinie dostawcy/szefa/producenta (nie wiem kogo) i wczoraj otrzymałem odpowiedz, że to inna partia inna kukurydza itd, skład gwarantowany ten sam, zastanawiam się jak może być ten sam skoro smak/zapach był inny, i taki sam jak w Adult Mini, no i to rozwolnienie.

Następna kwestia (teraz już będę się czepiał) pisałem wcześniej o zawartości mięsa po odsączeniu: cytując Sam's Field z ich profilu na fb:
"Procentowa zawartość mięsa w karmach Sam’s Field podana jest jako zawartość mięsa wysuszonego w gotowym produkcie o wilgotności 10%, czyli w każdym kilogramie np. Sam’s Field Junior Large znajduje się pół kilograma już wysuszonej tkanki miękkiej kurczaka (o wilgotności 10%). Rzeczywiście zdarzało się wcześniej, że producenci podawali zawartość procentową surowca (mięsa przed wysuszeniem, jednak obecnie jest to niezgodne z obowiązującymi przepisami dotyczącymi znakowania pasz"
(na forach można znaleźć więcej cytowanych wypowiedzi pracowników Sam's Field)

Pomijając fakt że jest to absolutnie nie możliwe, chociażby biorąc pod uwagę cenę tej karmy i porównanie jej z produktami nawet dwukrotnie droższymi, które takie zawartości nie mają. Producent świadomie wykorzystuje ładne opakowania i wprowadza klientów w błąd, a o to dowód:
Zgodnie z zaleceniami Kodeksu Dobrych Praktyk Etykietowania Karm dla Zwierząt zawartość mięsa powinna być deklarowana przed odwodnieniem - np. w przypadku karmy Valp Mini zawartość kurczaka wg nowego sposobu deklarowania składników wynosi 67% zamiast wcześniej deklarowanych 30%. W praktyce oznacza to, że aby w produkcie finalnym otrzymać 30% mięsa w tzw. „suchej masie” produktu, należy dodać w procesie produkcji 67% mięsa kurczaka.
Info ze strony Husse

I teraz nasuwa się wniosek, skoro taka firma jak Husse deklaruje zupełnie co innego niż Sam's Field - to chyba wiadomo kto tu leci w kulki ;> chyba że jest to nieświadome wprowadzanie w błąd, ale to raczej mało prawdopodobne.

Aha, jeszcze jedno na małej paczce była data ważności na dużej już nie (może podróbka z naklejką dystrybutora?)


I takie moje prywatne przemyślenia, czy ufać firmie po takiej wpadce? (i nie przyznaniu się do tego, bo w bajkę o kukurydzy nie wierze) po błędnych danych ? z tak krótkim doświadczeniem ? de facto ani jeden pies jeszcze na tym się nie wychował, duże 65 % Fresh Chicken i Low Grain na ładnym opakowaniu razem z niską ceną i gratisami na pewno zachęcają. Ja jednak już nie będę się w tą karmę bawił.


DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

Jeżeli pies potwierdził ,że to inna karma ( odchody) to wg mnie raczej jest inna :idea: i skład też inny :!:


Pozdrawiam

DarekN
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Mosiek pisze:znaczy nie 56 tylko 75 :mrgreen: . No właśnie Magda - wasza Esia większa od niego :oops:
Gosia, ale Eśka jest wysoka jak na sukę( z czego akurat bardzo się cieszę ;-) ale za to szczupła. trochę się teraz zmienia, zaokrągla, ale tłuścioch ( i to nie dzięki mnie :mrgreen: ) to ona nigdy nie będzie :lol:
a jak Leosław????????


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Rybson pisze:Może przerwę offtop i opisze trochę wrażeń z używania karmy Sam's Field. Wszystko pięknie, ładnie super obsługa w makaki.pl, ekspresowa przesyłka do tego 2,5 kg gratis, Karma Junior Large.

Zacząłem od paczki 2,5 stopniowo zmniejszając dawki royala, wszystko było w porządku. Pewnego ranka otworzyłem paczkę 13 kg, a tu zupełnie inna karma! pierw pomyślałem że to jedynie kolor inny itd, ale powąchałem, nawet skosztowałem i zupełnie co innego, kształt również był inny, organizm psa też to samo stwierdził - rzadka kupa. Bo wstępnej analizie doszedłem do wniosku że to ta sama konsystencja co Adult Mini, który również zakupiłem dla Westa - więc stwierdziłem że to po prostu będzie Adult Large, z racji rozmiaru chrupek.
Oczywiście sprawę reklamowałem, pracownik makaki, na podstawie zdjęcia stwierdził to samo co ja, ze to prawdopodobnie będzie Adult Large, jednak trzeba było czekać na opinie dostawcy/szefa/producenta (nie wiem kogo) i wczoraj otrzymałem odpowiedz, że to inna partia inna kukurydza itd, skład gwarantowany ten sam, zastanawiam się jak może być ten sam skoro smak/zapach był inny, i taki sam jak w Adult Mini, no i to rozwolnienie.

Następna kwestia (teraz już będę się czepiał) pisałem wcześniej o zawartości mięsa po odsączeniu: cytując Sam's Field z ich profilu na fb:
"Procentowa zawartość mięsa w karmach Sam’s Field podana jest jako zawartość mięsa wysuszonego w gotowym produkcie o wilgotności 10%, czyli w każdym kilogramie np. Sam’s Field Junior Large znajduje się pół kilograma już wysuszonej tkanki miękkiej kurczaka (o wilgotności 10%). Rzeczywiście zdarzało się wcześniej, że producenci podawali zawartość procentową surowca (mięsa przed wysuszeniem, jednak obecnie jest to niezgodne z obowiązującymi przepisami dotyczącymi znakowania pasz"
(na forach można znaleźć więcej cytowanych wypowiedzi pracowników Sam's Field)

Pomijając fakt że jest to absolutnie nie możliwe, chociażby biorąc pod uwagę cenę tej karmy i porównanie jej z produktami nawet dwukrotnie droższymi, które takie zawartości nie mają. Producent świadomie wykorzystuje ładne opakowania i wprowadza klientów w błąd, a o to dowód:
Zgodnie z zaleceniami Kodeksu Dobrych Praktyk Etykietowania Karm dla Zwierząt zawartość mięsa powinna być deklarowana przed odwodnieniem - np. w przypadku karmy Valp Mini zawartość kurczaka wg nowego sposobu deklarowania składników wynosi 67% zamiast wcześniej deklarowanych 30%. W praktyce oznacza to, że aby w produkcie finalnym otrzymać 30% mięsa w tzw. „suchej masie” produktu, należy dodać w procesie produkcji 67% mięsa kurczaka.
Info ze strony Husse

I teraz nasuwa się wniosek, skoro taka firma jak Husse deklaruje zupełnie co innego niż Sam's Field - to chyba wiadomo kto tu leci w kulki ;> chyba że jest to nieświadome wprowadzanie w błąd, ale to raczej mało prawdopodobne.

Aha, jeszcze jedno na małej paczce była data ważności na dużej już nie (może podróbka z naklejką dystrybutora?)


I takie moje prywatne przemyślenia, czy ufać firmie po takiej wpadce? (i nie przyznaniu się do tego, bo w bajkę o kukurydzy nie wierze) po błędnych danych ? z tak krótkim doświadczeniem ? de facto ani jeden pies jeszcze na tym się nie wychował, duże 65 % Fresh Chicken i Low Grain na ładnym opakowaniu razem z niską ceną i gratisami na pewno zachęcają. Ja jednak już nie będę się w tą karmę bawił.
w temacie już napisałam poprzednio i nic nowego nie mam do dodania :-)


Magda i Esia
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

No to jestem w szoku........ :shock:
No ja powiem szczerze....nie moge narzekać....dziewczynom moim służy....i wcale nie chodzi tu o cenę,,,ja i tak kupuję im jeszcze mięcho.

Co do HUSSE to mam złe doświadczenie....potworne krowie placki,łzawiace oczy,gazy
tak więc musiałam zaprzestać podawania tej że.

Zadowolona byłam z BRITT care.Britt premium............ale ,właśnie miałam przypadek
że raz doszedł worek pękniety i zaklejony.....a w środku zupełnie co innego....i oczywiście reakcja była... od razu...krowie placki .

ehhhhhhh.....jak tu mądrym być?


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Rybson
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-11, 22:57
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Rybson »

Ja nie daje, samej suchej karmy wiec u mnie, podejzewam że nie byłoby problemu z jedzeniem każdej karmy


ODPOWIEDZ