Karma Sams's Field

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Karma Sams's Field

Post autor: gingerheaven »

Poszukujac karmy dla szczeniat natrafilam na ta karme i miot Magic jest odchowany inaczej niz moje dotychczasowe mioty -glownie BARF ale suche tez zajadaja zeby wlasciciele nie mieli potem problemu i mieli wybor.Ze wzgledu na specyfike karmienia BARF i tego ze nie powinno sie mieszac suchego i naturalnego jedzenia (bilansowanie ) szukalam karmy zblizonej do filozofii BARF .Sams's Field moze nie spelnia calego wymogu bo zawiera zboze-ALE zawiera go bardzo malo,ma 60 % miesa w skladzie ,ziemniaki ,warzywa,owoce i troche kukurydzy.Maluchy wcinaja ta karme z apetytem ,jak rosna widac na fotkach ,co ciekawe ten miot nie mial ani jednego rozwolnienia od czasu jedzenia innych posilkow niz mleczko mamusi :-) .Karma ta jest naturalnie konserwowana tokeferolem,moim zdaniem ma super sklad i...super cene ,okolo 142-145 zl za 13 kilo ,dla hodowcow taniej-co dopiero niestety odkrylam :-) .Jesli sie dogadam na temat ceny klubowej to chyba cale stado wrzuce na ta karme bo sklad super a cena tez bardzo przystepna :-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Po ''przygodach ''z Husse i szybkim nierównym wzroście na Royalu ......również szukałam
i od kilku miesięcy karmię właśnie* Sam,s Fieldem*.
Mam wrażenie,że Bibi rośnie''spokojniej i równomiernie''
Saga też polubiła Sam's Field.
Ja na dzień dobry ,na powitanie w sklepie MAKAKI dostałam 5% zniżki i przesyłki są Free.
Solidny sklep i szybkie dostawy-podsyłają próbki jeśli ktoś chce.Oprócz suchej daję trochę mięska,nabiał,jajka,warzywa,owoce.
;-) dziewczyny uwielbiają Maślankę!!!
:walk:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Tak to prawda,gdyby ktos sie skusil na wyprobowanie karmy to z Makaki,przesylka za darmo nawet za pobraniem i co wazne -szybko wysylaja ;-) .Moim zdaniem poza acana bez zboz to jedna z najlepszych karm obecnie na rynku pod wzgledem przedzialu cenowego/jakosci -powiedzialabym wrecz ze jest bardzo tania patrzac na jej jakosc bo wiele karm mamy w podobnych cenach a o ile gorszych....Jak slysze ze weci moim malym polecaja hills eukanube lub royal to mi jezdzi w zoladku ,to byly moze kiedys dobre karmy,na dzien dzisiejszy cena w stosunku do jakosci nie ida w parze :-? no i te sztuczne konserwanty ..


[you] zycze Ci milego dnia:)))
chodziu
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2011-07-18, 15:39
Lokalizacja: Krosno

Post autor: chodziu »

A co sądzicie o Brit junior XL, zamówiłem własnie worek, bo Nutra ostatnio ciezko dostać. Szkoda, że nie przeczytałem tego wcześniej to bym zamówił tego Sam's Fielda,tym bardziej, że mój psiak strasznie wybredny i zawsze mu muszę coś dodawać do suchej.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Brit to raczej kiepska karma :-? kiedys kupilam dla psow pracujacych i dawalam podwojna dawke i mi psy schudly ale kazdy pies ma inaczej :-) .Brit skladem to taka sobie karma sredniej polki jak royal (ktory sie reklamuje jako wysoka polka karm) ,duzo zboz ,malo miesa,konserwanty sztuczne ...Skarm worek i sprobuj sams field...JA od ponad roku dorosle maupy karmie nutra gold breeders bag ktora ma fajna cene do skladu i na pewno jest lepsza niz brit ,okazjonalnie gdy jest dostepna enova grain free z ekarmy ,ale teraz zaczna jesc samsfield ,na razie tylko na szczylach testowalam wiec ciezko mi cos wiecej powiedziec ,poza tym moje dorosle no i male jedza tez duzo miesa z koscia ,karma jest jakby dodatkiem ;-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

chodziu pisze:A co sądzicie o Brit junior XL, zamówiłem własnie worek, bo Nutra ostatnio ciezko dostać. Szkoda, że nie przeczytałem tego wcześniej to bym zamówił tego Sam's Fielda,tym bardziej, że mój psiak strasznie wybredny i zawsze mu muszę coś dodawać do suchej.
Wiesz co..........mam znajomą ,która ma strasznie wybrednego psa.
Ona właśnie dolewa do karmy jogurt naturalny albo kwaśne mleko(tak pół szklanki)
Często też chowa na spodzie miski smakowite kąski,,,,,kawałki mięska,sera.......
Pies żeby dostać się do tego''lepszego''chcąc nie chcąc musi podjeść suchej.
........no ,ale........znam takie ananasy co nosem wyrzucą suche poza miskę i zjedzą tylko ''ukryte niespodzianki z spodu michy''
Jednak spróbować warto.


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

A ja polecam Orijen .W karmie nie ma zbóż a " mięsa 80%.odchowalem na nim mojego Doń'a i wyrósł na ładnego psa.Jest szczupły ale pewnie dlatego,że ma ADHD ;-) Drugi , dorosły jest na bezzbozowej Acanie senior ,ktora jest tańsza od Orijen.


Pozdrawiam

DarekN
chodziu
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2011-07-18, 15:39
Lokalizacja: Krosno

Post autor: chodziu »

Brałem zawsze nutre tą co napisałaś Ginger (w sumie wzorujac sie na Tobie w innym poscie :-) ), ale ostatnio cały czas były problemy z dostaniem jej w Telekarmie. Wziąłem więc na próbę tego Brita. Psiak ma 17 miesięcy i jak wyczuje, że jest sama sucha to przez 3 dni nie będzie nic jadł. Dlatego mieszam sucha z różnymi dodatkami. Czasem kupuję mielone kości albo gotuję wątrobę z kaszą jaglaną. Wtedy czyści całą michę. Trochę jest chudy tak mi się wydaje no i ma 70 cm w kłębie.
Chowanie pod spód nic nie daje bo wyrzuca suchą nosem "zmora" :evil:
Tak myślę może dokupię tego Sam's Fielda i będę mieszał z Britem?


DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

Swojego czsu jak miałem problem z chęcią do jedzenia dodawałem do karmy suchej nieco najtańszej konserwy psiej.Chodzi o zapach a nie jakość. Zawsze skutkowało-pies zjadał wszystko.


Pozdrawiam

DarekN
Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mosiek »

hmmm - tak chwalicie może i my wypróbujemy ? .. znaczy pańcia kupi a pies zje :-D - bo my teraz kupiliśmy Royala z leonbergerem - widzieliście? dla psów o wraźliwym żołądku i pierwszy raz nasz pies robi twarde małe kupy - znaczy nie żadkie .. no wiecie :-> i chyba wkońcu masy zaczął nabierac .. bo wydaje się jakiś większy w końcu w " barach" a nie taki owczarkowaty


Gosia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Mosiek pisze:hmmm - tak chwalicie może i my wypróbujemy ? .. znaczy pańcia kupi a pies zje :-D - bo my teraz kupiliśmy Royala z leonbergerem - widzieliście? dla psów o wraźliwym żołądku i pierwszy raz nasz pies robi twarde małe kupy - znaczy nie żadkie .. no wiecie :-> i chyba wkońcu masy zaczął nabierac .. bo wydaje się jakiś większy w końcu w " barach" a nie taki owczarkowaty
Gosia? Royal canin z leonbergerem?? już sprawdzam, nie wiedziałam.
my kończymy Trovet z królikiem, hypoalergiczny, lubię tę karmę, bo nie ma żadnych sensacji ale Eśka chyba mniej :mrgreen: a było nie było, to w końcu ona je.. no i je dość niechętnie. kończymy ( znaczy,ona kończy), czwarty worek 12 kg i tak sobie myślę, może by co nowego spróbować...
Sam's field: muszę poczytać.


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

poczytałam, ale ma drób, jeśli dobrze kumam...


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

estrella pisze:
chodziu pisze:A co sądzicie o Brit junior XL, zamówiłem własnie worek, bo Nutra ostatnio ciezko dostać. Szkoda, że nie przeczytałem tego wcześniej to bym zamówił tego Sam's Fielda,tym bardziej, że mój psiak strasznie wybredny i zawsze mu muszę coś dodawać do suchej.
Wiesz co..........mam znajomą ,która ma strasznie wybrednego psa.
Ona właśnie dolewa do karmy jogurt naturalny albo kwaśne mleko(tak pół szklanki)
Często też chowa na spodzie miski smakowite kąski,,,,,kawałki mięska,sera.......
Pies żeby dostać się do tego''lepszego''chcąc nie chcąc musi podjeść suchej.
........no ,ale........znam takie ananasy co nosem wyrzucą suche poza miskę i zjedzą tylko ''ukryte niespodzianki z spodu michy''
Jednak spróbować warto.
u nas jogurt odpada ( laktoza) a sztuczkę ( za którą zebrałam, i słusznie, uwagi od szkoleniowca) z mięsem na dole pod karmą, stosuje. Taaak.. chrupki na podłodze. mięso zeżarte.
poza tym E. ma zmienne apetyty: ostatnio pokochała ryż z koniną :mrgreen: a nie tak dawno, ryż stał.. i stał..
poczytam o karmie, o której piszesz.


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

gingerheaven pisze:Tak to prawda,gdyby ktos sie skusil na wyprobowanie karmy to z Makaki,przesylka za darmo nawet za pobraniem i co wazne -szybko wysylaja ;-) .Moim zdaniem poza acana bez zboz to jedna z najlepszych karm obecnie na rynku pod wzgledem przedzialu cenowego/jakosci -powiedzialabym wrecz ze jest bardzo tania patrzac na jej jakosc bo wiele karm mamy w podobnych cenach a o ile gorszych....Jak slysze ze weci moim malym polecaja hills eukanube lub royal to mi jezdzi w zoladku ,to byly moze kiedys dobre karmy,na dzien dzisiejszy cena w stosunku do jakosci nie ida w parze :-? no i te sztuczne konserwanty ..
tak jest, mój wet onegdaj polecał Hillsa. nic nie było w misce ruszone. nic.Zmieniliśmy karmę i weta.


Magda i Esia
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

DarekN pisze:A ja polecam Orijen .W karmie nie ma zbóż a " mięsa 80%.odchowalem na nim mojego Doń'a i wyrósł na ładnego psa.Jest szczupły ale pewnie dlatego,że ma ADHD ;-) Drugi , dorosły jest na bezzbozowej Acanie senior ,ktora jest tańsza od Orijen.
Orijen jest dla szczeniat zbyt wysokobialkowy ,to sa dobre karmy ale dla doroslych psow i na amerykanskich stronach o karmach mozna sobie o tym sporo poczytac.Juz lepsza Acana bez zboz ktora jest niby dla psow doroslych ale psy ja spokojnie moga jec-znam kilka leonow rosnacych na orijenie i nigdy nie bylo zbyt dobrego efektu,owczarek to nie leon a owczarka bym zbadala na nerki bo moze temu taki chudy (karma wysokobialkowa).Sams field na pewno nie jest tak dobra jak acana bezzbozowa :-) ale jest bardzo dobra karma ,ja na swoj miot nie narzekam,niektore pieski w wieku 11 tygodni waza 20 kilo -i nie sa grube badz za duze,lapy ok ,ruch ok :-) ,kqpy ok ...nie ma na co narzekac a cena jest naprawde fajna patrzac na jakosc tej karmy -nie zebym reklamowala bo nie mam w tym zadnego interesu :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
ODPOWIEDZ