Karma Sams's Field

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

Archisia pisze:
Mosiek pisze:estrella, - ja wiem, że chudy - pilnowałam jak rósł, bardzo , ale teraz ma 3 lata i waży około 50 paru kilo!!!!! to pies!!! no chudy jak szczapa..
Chwila, ten owczarek mamy wazy 50 kg czy twój leoś ?
mama ma owczarka? :wh:


tajga71
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 2012-07-27, 14:02
Lokalizacja: Krępsko, k/Goleniowa

Post autor: tajga71 »

Witam,
jestem nową właścicielką Nadii i od wczoraj Borysa. My zdecydowaliśmy się wypróbować nową karmę JOSERA. Czy ktoś miał z nią do czynienia? Jako że Nadia jak trafiła do nas ważyła 37 kilo postanowiliśmy ją troszkę "podtuczyć" i kupiliśmy Josera High Energy dla psów pracujących i niedożywionych. Efekt - po 3 tygodniach przytyła 5kg i super jej ta karma smakowała (wcześniej nie bardzo chciała jeść Purinę).


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Witaj

Podobno karma Josera jest dobra, jak się przekonałam dobre jest to co służy akurat danemu psu.
Mam dwie znajome których psy jedzą tylko i wyłącznie Josere i na nic innego nawet patrzec nie chcą.Psy są zdrowe ,więc chyba masz odpowiedz.
Moje dostały kiedyś próbki Josery ...i niestety nie chciały jej zjeść.
Zobacz sobie co jest w składzie i porozmawiaj z wetem czy to wystarczy ,czy może jakiś suplement jeszcze.
Powodzenia z psiaczkami _03_

:?:
Co robić z psami ,gdy leje od samego rana/???Na razie śpią i schną po bardzo mokrym spacerze......jakiś pomysł?czym zająć psiarnię w deszczowe dni,których będzie coraz więcej!


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
tajga71
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 2012-07-27, 14:02
Lokalizacja: Krępsko, k/Goleniowa

Post autor: tajga71 »

Dzięki.
A co do deszczowych dni to może zabawki gumowe z dziurkami na smakołyki???? Przynajmniej na chwilkę się zajmą?!


Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mosiek »

sava, - hyhhyhyhhyyhhyh :rotflik: :mrgreen: hyhyhhyhy
Archisia - nie obraź się
ale śmiesznie wyszło :mrgreen:
mój Leoś wygląda jak owczarek - chudy znaczy taki jest :mrgreen:


Gosia
Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mosiek »

Danuta - no ma wyczuwalne łopaki chyba to się zwie u psa :roll: jak idzie to widać jak się poruszają... żebra wyczuwalne ... 15 kilo royala idzie na m-c może 1,5 m-ca więc żre chyba nie? :-) tylko no mały takowy :-)


Gosia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

tajga71 pisze:Witam,
jestem nową właścicielką Nadii i od wczoraj Borysa. My zdecydowaliśmy się wypróbować nową karmę JOSERA. Czy ktoś miał z nią do czynienia? Jako że Nadia jak trafiła do nas ważyła 37 kilo postanowiliśmy ją troszkę "podtuczyć" i kupiliśmy Josera High Energy dla psów pracujących i niedożywionych. Efekt - po 3 tygodniach przytyła 5kg i super jej ta karma smakowała (wcześniej nie bardzo chciała jeść Purinę).
Fajnie, że Borys i Nadia razem :-)
polecam konga: tylko warto wydać więcej i kupić solidny, kauczukowy, XXL w dobrym sklepie. ja napycham kawałki mięska, marchewki i.. mam Eskę z głowy. a cwana jest, szybko się nauczyła sposobu na sprawne wyciąganie jedzonka :mrgreen:


Magda i Esia
tajga71
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 2012-07-27, 14:02
Lokalizacja: Krępsko, k/Goleniowa

Post autor: tajga71 »

Echinacea pisze:
tajga71 pisze:Witam,
jestem nową właścicielką Nadii i od wczoraj Borysa. My zdecydowaliśmy się wypróbować nową karmę JOSERA. Czy ktoś miał z nią do czynienia? Jako że Nadia jak trafiła do nas ważyła 37 kilo postanowiliśmy ją troszkę "podtuczyć" i kupiliśmy Josera High Energy dla psów pracujących i niedożywionych. Efekt - po 3 tygodniach przytyła 5kg i super jej ta karma smakowała (wcześniej nie bardzo chciała jeść Purinę).
Fajnie, że Borys i Nadia razem :-)
polecam konga: tylko warto wydać więcej i kupić solidny, kauczukowy, XXL w dobrym sklepie. ja napycham kawałki mięska, marchewki i.. mam Eskę z głowy. a cwana jest, szybko się nauczyła sposobu na sprawne wyciąganie jedzonka :mrgreen:
Właśnie muszę takie "coś" zakupić aby się psiakom nie nudziło :-D


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Mosiek pisze:estrella, - ja wiem, że chudy - pilnowałam jak rósł, bardzo , ale teraz ma 3 lata i waży około 50 paru kilo!!!!! to pies!!! no chudy jak szczapa..
hej.....szukałam informacji dodatkowych na nasz chwilowy problem czyli kaszel kennelowy
bo dziś przeraziły mnie wiszące z Sagi nosa ''dundle''do samej podłogi....zielone!
Dostają antybiotyk........ale szukam jeszcze mądrości na temat.

Ale do rzeczy........przpadkiem nie wiem dlaczego akurat w temacie kaszlu
natknęłam się na coś,co może ciebie zainteresować w kwestii ''chudości''twego pupila;-)

wejdz proszę w link i zaraz pod tematem kaszel kennelowy,będziesz miała
podkreślone tematy
Braki energetyczne
zaburzenia trawienia lub wchłaniania

może to wam jakoś rozświetli sytuację

http://www.zpsem.com/kaszel-kenelowy-ob ... -t431.html


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

15 kg karmy na miesiąc na samca to za mało, gdyby Dońcio lub Otis jedli sama karme to miesięcznie zjedli by po 22,5 kg.


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Jestem zdania jak Archisia....
Za mało!
Czy Ty mu wydzielasz jedzenie,czy poprostu tyle je?

Moj pies tez był długo chudy( do chyba 3 lat) pomimo ,ze zjadał ogromne ilosci jedzenia(nawet 3 kg miesa dziennie).Był moment,ze wazył chyba ponizej 50kg( tak Sava?,bo nie pamietam)....ale to dlatego,ze bardzo uczuciowy(potrafi płakac kapiącymi łzami),a ze sytuacja w rodzinie była nie ok to schudł do granic mozliwosci:-(
Pozniej szybko "nabrał na siebie":-)
Teraz zjada po około 2kg dziennie i zaczyna na zime obrastac w sadełko:-)
Pies chudy(jak ma apetyt) nie znaczy chory!
I radzenie tutaj jaka karma dobra a jaka zła nie ma sensu,bo co osobnik to inaczej reaguje na dane granule.
...i powtorze tutaj juz chyba setny raz,ze ja nie wierze w to co pisze na opakowaniu karmy,bo na energetycznych moje schudły albo nie przytyły choc dostawały nawet podwojne porcje,a na jakis tam zwykłych potrafiły przybrac,wiec sam musisz dobrac karme probujac nie tylko te z najwyzszej cenowo półki:-)
Joser tez ok-moje bardzo lubia:-)Purina proplan ok,zreszta moim wszystko smakuje:-)niczym nie pogardza,ale wiedza,ze jak sypie do miski to maja jesc,bo nie dostana nic innego.Najczesciej maja głodowke jeden dzien w tygodniu,choc obecnie jest to nierealne ze wzgledu na owoce w ogrodzie-jedza jabłka,gruszki,sliwki(pod drzewem nie ma nic),nawet orzechy zjedza:-)


sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

Był moment,ze wazył chyba ponizej 50kg( tak Sava?,bo nie pamietam)....ale to dlatego,ze bardzo uczuciowy(potrafi płakac kapiącymi łzami),a ze sytuacja w rodzinie była nie ok to schudł do granic mozliwosci:-(
Pozniej szybko "nabrał na siebie":-)
no mial ponizej 50 kilo - a ze byl wtedy u mnie na wakacjach, gotowalismy rosolki z kury codzennie i tony makaronu i ryzu i rybek... obaj wtedy przytyli. Odyn i pies mojej matki :lol:


Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mosiek »

danuta, estrella, Archisia, - w końcu ktoś nie uważa mnie za wariatke ... dzięki - on ma karmę w misce cały czas :oops: wiem, że powinnam mu dawać o określonej porze , ale jak to robiliśmy to prawie nic nie żarł ... biegunek nie ma, z pyska nie śmierdzi, wesoły biegający pies ... tylko nie chce żreć, lubi owoce i chleb z masłem :mrgreen: gotowany kurczak czasem daję - ale rzadko - bo zmiana karmienia powoduje biegunki .... Esia go widziała na żywo - taki maławy jest chyba :roll: znaczy min wzrostu ma jakieś 56 cm bodajże w kłębie, ale ma już 3 lata ... i masy powinien nabierać ? jak dostawał kości wołowe - to była meega biegunka ... więc odpada


Gosia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Mosiek, Gosia, Leoś wielki nie jest, ale nie żaden dramat czy mikrus :-D
Jest z mniejszych leośków, to prawda.


Magda i Esia
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

hihi.......a mnie kiedyś kurier nie dowiózł karmy na czas......i nie mając wyjścia kupiłam
Chappi z wołowinką i warzywami (nic innego w naszym sklepie nie mieli)a do tego
taką wielką 1200 gram kiełbasę psią Bono ........i Saga była przeszczęsliwa i wpierniczała
aż sie uszy trzęsły!


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
ODPOWIEDZ