Stado leonbergerów - fakty i mity...

tematy dotyczace zachowania,szkolen i problemow behawioralnych

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Stado leonbergerów - fakty i mity...

Post autor: abrus »

estrella pisze:Pewnie sie powtórzę,,,,,,,,ale zazdroszczę wszystkim co mają więcej niż jednego,dwa lub trzy Leony!!!
Są piękne,a ujęcia w ruchu niezastąpione -pełne życia i radości!


Muszę mieć takie stadko ,,,,,,,,heheheh
Ostrożnie z podejmowaniem takich galopujących decyzji ;-) to uwaga do wszystkich sugerujących się jedynie obrazkami.
Te urocze "stadka leosi" (powyżej 2 osobników) na zdjęciach, to niekoniecznie sielanka non stop. Warto zwrócić uwagę, że nie zawsze wszystkie psy z jednego domostwa pojawiają się na jednym zdjęciu. Z psami, jak z ludźmi - są sympatie i antypatie. Może się zdarzyć, że jeden z drugim nie będzie się tolerować (niekoniecznie w ramach tej samej płci) i wtedy zaczyna się problem. Poza tym - nawet jeśli wszyscy psi członkowie rodziny się lubią i czują się mocno ze sobą związani, to i tak czasami dochodzi między nimi do kłótni i bójek.
Obalę przy okazji mit z porównywaniem stada psów do stada wilków - nie istnieje kult jednego ALFY, który stanowi porządek i zasady, nie ma drabiniastej hierarchii to są wzajemne relacje pomiędzy poszczególnymi osobnikami - i to zasady nie do ogarnięcia ludzką logiką.
Nieprawdą jest również twierdzenie, że w jednym stadzie obojga płci nie mogą istnieć dwaj leonowi - czynni płciowo panowie - jak się lubią, to się dogadają.
Ostatnio zmieniony 2012-05-15, 23:18 przez abrus, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Z tymi kochanymi psami bywa tak:
Obrazek
ale zdarza się i tak
Obrazek
już potulna-skruszona Arwenka (prowodyr tej akcji) pokonana (co akurat jest rzadkością) przez ukochanego brata, bez którego nie potrafi żyć
Obrazek
Obrazek
Obrazek
w kilkuletnim bilansie mamy straty w uzębieniu, uszkodzoną rogówkę, powiekę, białe placki na kufach itp...


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

U nas tez czasem nie jest wesolo-zwlaszcza pomiedzy Kaja a reszta suk ,z Bajka juz sobie powyjasnialy sytuacje ale zdarzaja sie zadymy-podczas cieczek zwlaszcza panny sie nie lubia ,jak ktoras jest w ciazy to tez trzeba uwazac .Stado fajna rzecz ,ale tez duzo pracy i nerwow ,zdarza sie niestety ze psy nijak sie dogadac nie moga i wtedy trzeba separowac,miec oczy dookola glowy a to nie jest latwe ...U mnie tylko Enigma nie ma ani jednego sladu po bitwie ,unika sprzeczek jak moze -mimo ze bardzo lubi sekundowac innym :roll:
A hiearchia w stadzie jest faktycznie bardzo plynna i nie do konca dla mnie jasna ,Bajka niby jest szefem ale kiedy Magia byla w ciazy to Bajka jej schodzila z drogi ;-) .Kiedy Magii po kryciu odbilo i zaatakowala Kaje to Bajka pognala najpierw polozyc na plecy Kaje a potem odegnala Magie - zrobila po prostu porzadek przy okazji Lapa oberwala bo tez probowala wtracic swoje 3 grosze :-? .


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

No tak, marzenia i teoria swoją drogą, a praktyka i życie swoją :shock: Stado leośków: piękna sprawa ale to już dla mnie lot na Marsa :-P nierealne.

imponujące te zdjęcia i dają do myślenia...


Magda i Esia
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Wiec dlatego takie decyzje musza być przemyślane .
Ja na przykład jestem spontaniczna i wariatka ,ale w tym wszystkim nie zapominam o zdrowym rozsądku i o tym ,że fajne zdjęcia stada leonów to tylko 5 minut z ich życia ....reszta
może okazać się mniej ''fotogeniczna''.
TAK na wszelki wypadek napiszę od razu,bo może okazac się ża jak dorobię się 3 Leona to mogą posypać się słowa krytyki.
Ja na 100% będę miała 3 Leony.
Jednak trzeba zdawać sobie sprawę nie tylko w kwestiach bójek w stadzie ,ale i możliwości poświęcenia tym psom naszego czasu,a także nie małe znaczenie mają tu możliwości finansowe ,gdyż wykarmienie stada takich 'piesów'' kosztuje.
Mam to szczęście, że nie pracuję i mogę całkowicie oddać się pieskom.Oczywiście pracować chciała bym (ale nie mogę -to już inna historia)No i w aspekcie finansowym- dziecko jedno,nie piję ,nie palę, ..........a więc na coś trzeba spożytkować ciężką pracę męża :lol: :lol: :lol:
Zbliżam się wilekimi krokami do magicznej 40 stki.......tak więc jesli zprawię sobie 3 Leo psa
to pewnie będzie to już ostatni.Za 10 lat, nie będę miała już sił na takie duże psy.

Dobrze jednak,że temat został poruszony ,bo faktycznie jeśli ktoś kupi sobie 2,3,4 Leosie pod wpływem cudownych zdjęć ,to może się pózniej nieco zdziwić -że one nie tylko pięknie się bawią :mrgreen:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

)No i w aspekcie finansowym- dziecko jedno,nie piję ,nie palę, ..........a więc na coś trzeba spożytkować ciężką pracę męża :lol: :lol: :lol:


Ha ha ha .....dobre :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a co biedny zapracowany mąż na to ??? :lol: :lol: :lol:


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

leoświr pisze:)No i w aspekcie finansowym- dziecko jedno,nie piję ,nie palę, ..........a więc na coś trzeba spożytkować ciężką pracę męża :lol: :lol: :lol:


Ha ha ha .....dobre :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a co biedny zapracowany mąż na to ??? :lol: :lol: :lol:
Mąż mówi........''.wszystko robię dla Ciebie,żebyś była szczęśliwa.''

.......a ja go za to doceniam i szanuję bardzo _04_


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
annaendzelm
leomaniak
leomaniak
Posty: 155
Rejestracja: 2008-02-14, 19:51
Lokalizacja: Mazowsze / Pomorze
Kontakt:

Post autor: annaendzelm »

Izuniu, czy nie przesadzasz z tym brakiem siły po 40 +10. Mam trzy leosie i tylko ja zajmuję się nimi i czuję się z tym świetnie.


leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

estrella pisze:
leoświr pisze:)No i w aspekcie finansowym- dziecko jedno,nie piję ,nie palę, ..........a więc na coś trzeba spożytkować ciężką pracę męża :lol: :lol: :lol:


Ha ha ha .....dobre :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a co biedny zapracowany mąż na to ??? :lol: :lol: :lol:
Mąż mówi........''.wszystko robię dla Ciebie,żebyś była szczęśliwa.''

.......a ja go za to doceniam i szanuję bardzo _04_
O ..... i to się chwali :aplaus:


Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Estrella, Ty mnie nie przerażaj, bo "jeden leoś- zawsze leoś" i co ja zrobię np za 15 lat???
poza strasznym buuu, że bez Eśki..o czym w ogóle nie chcę pisać, myśleć.
może nie będę miała już żadnego...

....
ale jeśli będzie pies- to tylko leoś.
no i co, mam nie mieć sił już?


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

leoświr pisze:
estrella pisze:
leoświr pisze:)No i w aspekcie finansowym- dziecko jedno,nie piję ,nie palę, ..........a więc na coś trzeba spożytkować ciężką pracę męża :lol: :lol: :lol:


Ha ha ha .....dobre :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a co biedny zapracowany mąż na to ??? :lol: :lol: :lol:
Mąż mówi........''.wszystko robię dla Ciebie,żebyś była szczęśliwa.''

.......a ja go za to doceniam i szanuję bardzo _04_
O ..... i to się chwali :aplaus:
Mądry Mąż.
Eśka slapie, ja pozdawiam _03_


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

estrella pisze:Wiec dlatego takie decyzje musza być przemyślane .
Ja na przykład jestem spontaniczna i wariatka ,ale w tym wszystkim nie zapominam o zdrowym rozsądku i o tym ,że fajne zdjęcia stada leonów to tylko 5 minut z ich życia ....reszta
może okazać się mniej ''fotogeniczna''.
TAK na wszelki wypadek napiszę od razu,bo może okazac się ża jak dorobię się 3 Leona to mogą posypać się słowa krytyki.
Ja na 100% będę miała 3 Leony.
Jednak trzeba zdawać sobie sprawę nie tylko w kwestiach bójek w stadzie ,ale i możliwości poświęcenia tym psom naszego czasu,a także nie małe znaczenie mają tu możliwości finansowe ,gdyż wykarmienie stada takich 'piesów'' kosztuje.
Mam to szczęście, że nie pracuję i mogę całkowicie oddać się pieskom.Oczywiście pracować chciała bym (ale nie mogę -to już inna historia)No i w aspekcie finansowym- dziecko jedno,nie piję ,nie palę, ..........a więc na coś trzeba spożytkować ciężką pracę męża :lol: :lol: :lol:
Zbliżam się wilekimi krokami do magicznej 40 stki.......tak więc jesli zprawię sobie 3 Leo psa
to pewnie będzie to już ostatni.Za 10 lat, nie będę miała już sił na takie duże psy.

Dobrze jednak,że temat został poruszony ,bo faktycznie jeśli ktoś kupi sobie 2,3,4 Leosie pod wpływem cudownych zdjęć ,to może się pózniej nieco zdziwić -że one nie tylko pięknie się bawią :mrgreen:
dlaczego krytyki, co Ty Kochana.
buziaki


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

a tak jeszcze w temacie: tak sobie roiłam ( i nawet gadałam z naszą Hodowczynią),że fajnie byłoby mieć kiedyś małe Kluseczki od Eśki.
tylko jak to zrobić, nie mając absolutnie żadnych możliwości, wiedzy, doświadczenia,zasobów wszelakich. to mi się wzięło oczywiście ze strachu przed tym, co kiedyś tam nastąpi :-( więc do wszelkich marzeń i pomysłów podchodzę ze zrozumieniem :mrgreen:


Magda i Esia
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

annaendzelm pisze:Izuniu, czy nie przesadzasz z tym brakiem siły po 40 +10. Mam trzy leosie i tylko ja zajmuję się nimi i czuję się z tym świetnie.
No tak Aniu -tylko ja mam Osteopenię i za 10-15 lat grozi mi Osteoporoza ,własnie odebrałam zdjecia rtg kręgosłupa i cóż......trzeba się wspomóc kwasem hialuronowym i glukozaminką
zupełnie jak molos się czuję hehe
TAK WIĘC zakładam najgorszy scenariusz ,nie wiem w jakim stanie będa moje ''gnotki ''jak skończe 50 tkę.
Na razie jest powiedzmy pozytywnie bo jestem w wieku gdzie kości mają zdolność do mineralizacji -ale pózniej jak hormony zaszaleją ,może być nieco z tym gorzej.

Żadna to tajemnica wiec napisałam to na ogóle.
Psy zmuszają mnie do ruchu ,który jest mi tak potrzebny -czyli spacery.
No i powinnam pływać...............ale,,,,,'',nie umieć'',Może Leosie mnie nauczą :lol:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
annaendzelm
leomaniak
leomaniak
Posty: 155
Rejestracja: 2008-02-14, 19:51
Lokalizacja: Mazowsze / Pomorze
Kontakt:

Post autor: annaendzelm »

Leosie to nie biegun ( a wybrał się tam gość co miał niejakie problemy z chodzeniem), życie jest zagadką, nie takie trudności i ograniczenia można pokonać. Tylko musisz chcieć.


ODPOWIEDZ