Atrybuty ringowe

Wyniki i relacje foto z wystaw

Moderator: Wroc_Luna

estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

wykopalisko z you tube

Post autor: estrella »

Poniewaz 23 zbliża sie duzymi krokami,a my chcemy wypaśc choćby dostatecznie,przegladamy sobie rózne filmy z wystaw.

między innymi znalzłam to

http://www.youtube.com/watch?v=u0wLeeqVGj8

fajne :mrgreen:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: pomoc przed wystawowa

Post autor: McDzik »

estrella pisze:ooooo! profesjonalne podejście...my amatorzy -więc na pewno czegos tam zapomnimy hehe!

Mam takie na pozór głupie pytanie ale jednak spytam

Jeśli piesek jest zarejestrowany na mnie ,legitymacja i wszystko na moje imię i nazwisko,a pech by sprawił że np ;była bym chora itp to czy na wystawe może jechac np;mój mąż?

Każdy może wystawiać, czasami specjalnie ludzie powierzają swoje psy na wystawie tzw. handlerom - osobom zajmującym się odpłatnie wystawianiem psów rasowych na wystawach ;-) więc są to całkiem obcy ludzie. Wystawiac może każdy.


Pytanie drugie; co jeśli suczka dostanie akurat cieczkę?

Wg. nowego regulaminu dopuszcza się do oceny suki w cieczce, choć jest to niekomfortowe dla właścicieli samców... tak więc regulamin to jedno, a własne sumienie to drugie, hmm :roll:

pytanie trzecie ,czym i kiedy nakarmić psa przed wystawą?

Lepiej nie karmić przed wystawą. Pies od tego nie umrze, a można uniknąć zwymiotowania w samochodzie. Dodatkowo, lekko przygłodzony piesek fajniej współpracuje na smakołyk.


czy ma to byc lekkostrawne,czy to co zwykle ,ale z zachowaniem kilku h przed wyjazdem?
czy zaberamy na wystawe suche jedzonko-chyba nie?
Ja zabieram jedzonko i karmię psa po występie. Dodatkowo na wystawie zawsze można kupić jakies smakołyki.

czy na ringu jest dozwolone podawanie przekąski czy tylko można nią wabić psa by biegał?
Można, tylko należy robic to dyskretnie, niektórzy sędziowie tego nie tolerują. I nie należy rozpraszac tym innych psów. Coś małego, co mieści się w dłoni jest Ok. Można sobie kupić taki woreczek na smakołyki na pasku, który przypinany jest wokół talii (coś takiego, jak mają panowie parkingowi na pieniążki :lol: )
Oczywiście czytam,mam książke i tp ,ale natłok informacji jest spory więc poprosze o pomoc _kwiatek_
To tyle ode mnie, moze ktoś coś jeszcze dorzuci i podzieli się swoimi doświadczeniami i radami :-)


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Jako włascicielka suki niejednokrotnie wystawiałam ja w cieczce, wystarczy podawac suce tabletki chlorofilowe które łagodza cieczkowe wonie, wypada tez taka suczke porządnie wyprać szczególnie w tylnych rejonach. Na wystawie usadzam taką suke w jakims spokojnym katku i nie krecę sie z nia przy ringu żeby nie denerwować samców. W zapasie mam też ze sobą wilgotne chusteczki dla niemowlat i w razie potrzeby moge na bieząco zadbac o jej czystość.
Trzymam kciuki za debiut wystawowy _03_


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

_04_ DZiękuje za pomoc

Więc taką saszetke juz mamy,kupiłam w sklepie internetowym i kiedy ją zakładam mała wie już o co chodzi .Miałysmy ringówkę na której Saga ani rusz.......hodowca tzn Ania poleciła nam obrożę łańcuszkową.Tak więc kupiłam i jest o niebo lepiej .Przekąski mamy 2 rodzaje -kosteczki i paszteciki.
ĆWICZYMY 4 razy dziennie ide z nią na dwór ,najpierw siusiu ,chwile biega i pózniej ĆWICZENIA -tak po kilka okrążeń .Zdecydowanie lepiej jest kilka razy ale krócej ,wtedy ona się nie rozprasza i nie grymasi.Po wysiłku upragnione jedzonko ,pochwały i przytulanie.
Przed wystawą chcę ja zabrać do groomera -taki drobny retusz CZY MOŻE NIE POTRZEBA?kĄPIEL NA PEWNO MUSI BYĆ a,ale czy cos musimy przycinać? :booble:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Przyciete włosy na łapach, żeby łapa była ładna zwarta a nie jak wiechec słomy .


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Kapiel nie przed wystawa !!!Tydzien przed moze ale nie dzien przed-otworzy sie futro ,u niektorych leonow nawet sie kreci a to nie wskazane ;-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Kąpiac dzień przed wystawa trzeba sie po prostu wiecej napracowac żeby odpowiednio włos ułozyc :-D


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Tak,własne mam zamiar iść z nią do groomerki na ok 5 dni przed wystawą

ciekawe jak się zachowa hehe ....................wodę kocha ,ale pewnie zrobi tam potop w salonie hihihihi :booble: :tjump:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

estrella, jesli ma cieczkę to chyba nie wolno jej brać na wystawę. Nie patrząc na przepisy to psy na ringu mogą dostawać świra, mogą być agresywne lub poprostu nie dać się wystawić więc przy cieczce powinnaś niestety odpuścić.
Co do karmienia to chyba lepiej w dniu wystawy nie dawać nic, ewentualnie wczesnie rano i to niewiele(ale tego sdamego co zwykle by nie było problemow zoladkowych) to przynajmniej pies będzie bardziej zainteresowany smaczkami i mniejsze ryzyko że załatwi się na ringu :)


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Ja też bez względu na brak zakazu nie wystawiłabym suki w cieczce, nie chciałabym jej narażać na stres ani powodować wojny samców.


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

WITAJCIE dziś

my na razie mamy jeszcze czas by tą kwestie przemyśleć,raczej na tej wystawie ominie nas taki problem ,Saga będzie miała 7 miesięcy i 4 dni.No ale faktycznie z punktu widzenia włascicieli samców to może nie być miłe jak się taka panna pojawi .


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

???

Post autor: estrella »

Więc my już myślimy o wiośnie
czekamy niecierpliwie na wystawę w maju (5-6.05 Łódz)


PONIEWAŻ na jakiś czas pan mąż będzie poza domem daleko ,daleko- dostanę kierowcę +pojazd w celu przemieszczania się z naszym wielkopsem na wystawy.

pytanie-KLATKA KENNELOWA -czy warto mieć?jaką wielkość?na kółkach czy bez?
autko będzie w typie Berlingo czy coś takiego-chodzi mi o bezpieczeństwo i wygodę psa.

Czy są jakieś niezbędne przedmioty na wystawy plenerowe -jakie>namioty widziałam ,że stosują-Jesli to jaki?

OBROŻA-stosuję szelki bo Saga potrafi zrobic takiego fikołka ,że obroża zostaje a ona ''żegnaj piesku''czyli w nogi .
Zdaję sobie sprawe ,że głupkowato wygląda Leon w szelkach -kto poleci obroże dobrą?

Bieganie ćwiczymy na obroży i smyczy łańcuszkowej.Na zwykłej ringówce się baba jedna szarpie.Choć ostatnio nauczyła się biegać bez niczego-warunek to przysmak oczywiście .

to na razie tyle,jak nam coś zaświta to dopiszę.


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

według mnie klatka kennelowa to głupi pomysł , a już tym bardziej używanie jej na wystawach pies się czuje wyobcowany, gdy widzi, że wszystkie pozostałe mają normalny kontakt. poza tym nawet jak sedzia patrzy z ringu jak widzi duzego psa w klatce automatem mysli - agresywny. ja nie polecam.

za to uwazam ze takie roznego typu stoleczki/stolki/krzeselka ogrodowe/krzeselka skladane sie swietnie sprawdzaja, a namioty jesli jest upal choc duze parasole wtedy tez sa ok , zeby psu nie bylo goraco :)


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

nie nie Solencja

ja miałam na myśli tylko i wyłącznie czas podróży w samochodzie

ponieważ ''paka''przestrzenna i boję się czy ona nie będzie mi ''fruwała''na tyle i jeszcze coś wykombinuje nie daj Bóg ,łapke wykręci czy coś.

Nie miałam na myśli zabierać klaty na teren wystawy. ;-)

bezpieczeństwo w podróży mam na względzie-dotąd nie pokonywalismy długich dystansów,więc nie wiem co będzie .Samochodem jezdzi często ale trasy do 50 km głównie.


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Awatar użytkownika
Tośka
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 265
Rejestracja: 2008-05-13, 23:04
Lokalizacja: spod Wrocławia

Post autor: Tośka »

Jak się jedzie na wystawę z kilkoma psami, to klatka się przydaje, jeśli nie ma się nikogo do pomocy. Dwa lata temu byłyśmy z Dagmarą na podwójnej wystawie w Bydgoszczy, czekałyśmy kilka godzin na hali na nocną wystawę, miałyśmy po dwa psy. Enigma z Bajką spokojnie spały w klatce, a moje były zmęczone, zniechęcone ciągłym głaskaniem, cmokaniem itp.


ODPOWIEDZ