6,5 tyg i 4,3 kg-norma?

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Darek?jak tam?
u nas od długiego już czasu OK, dieta, priobiotyki robią swoje.
na pewno mały z tego wyjdzie!
napisz, bo ja też zaczynam się niepokoić.


Magda i Esia
DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

Tak jak pisałem wcześniej mały "odbił" się od dna ,zaczął biegać i nie kiwał się już na łapkach.Hodowca zaproponował mi zabranie szczeniaka i na taką propozycję przystałem :roll: :oops: ,tymbardziej ,że dowiedziałem się,że moja suczka Don,która była operowana 3 tyg.temu ma nowotwór złośliwy(rak sutka).Jak pisałem zpieskiem mogą być potem jakieś problemy a mi narazie jeden z Donem wystarczy(rok temu też mi zdechła suka Don z powodu nowotworu pęcherza :-( )
Hodowca stanął na wys. zadania-ptzyjechał po szczeniaka ,zaproponował zwrot kosztów leczenia i za jakiś czas ZDROWEGO szczeniaka.Pieniędzy nie wziąłem za leczenie ale w zamian za to poprosiłem aby dobrze zajął się Brunem i znalazł mu dobry dom.
PS. Powiem szczerze,że wolał bym szczeniaka teraz aby przed wakacjami urósł(mój będzie za ok 2 mies)Może wiecie czy aktualnie nie ma gdzieś miotu do odbioru-zależy mi na ciemnym psie tzn rudo-czarny....
A co do Bruna to będę śledził jego losy i poinformuję co u niego słychać za jakiś czas


Pozdrawiam

DarekN
sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

I to jest najlepsze rozwiazanie. Dla ciebie i dla hodowcy. Maluchowi zycze zdrowia ;-)


leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

A mnie się wydaje, że to jest po prostu "wymiana na lepszy model"......skoro Twoja sunia jest tak ciężko chora to po co teraz już pytasz o następnego szczeniaka?
Przecież z powodu choroby suni nie chcesz lub nie możesz zajmować się Brunem....a następnym juz będziesz mógł....czegos tu nie rozumiem???

Może po prostu lepiej sobie taraz odpuścić szczeniaka....przed wakacjami, jak to określasz..... :-?


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Trudno postawić się w kogoś sytuacji,wejść w czyjeś buty .Trudno oceniać i wydawać wyroki.
Widocznie tak miało być.
Ja tylko od siebie powiem,że nie oddałabym tego malca nawet gdybym wiedziała ,że będzie chorował albo że nie pożyje długo.
Ale skoro masz problemy z jednym chorym pieskiem ,faktycznie może to za wiele jak na jednego człowieka.
Życzę aby twoja suczka wyzdrowiała a Bruno znalazał dom i wyzdrowiał.
Sądzę ,że powinieneś zaczekać z kupnem szczeniaka ,aż wyklaruje się stan zdrowia tej chorej suczki. :-/


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

leoświr pisze:wymiana na lepszy model"......
hehehe


sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

Jak dla mnie, to to jest bardzo uczciwe rozwiazanie.
A swoja droga, dlaczego ludzi oburza fakt wymiany szczeniaka na "inny model" a nie oburza ich np. zakladanie "czlonkowi rodziny" kolczatki?
A widzialam juz pare leonow z kolczatka.


Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

DarekN pisze:Tak jak pisałem wcześniej mały "odbił" się od dna ,zaczął biegać i nie kiwał się już na łapkach.Hodowca zaproponował mi zabranie szczeniaka i na taką propozycję przystałem :roll: :oops: ,tymbardziej ,że dowiedziałem się,że moja suczka Don,która była operowana 3 tyg.temu ma nowotwór złośliwy(rak sutka).Jak pisałem zpieskiem mogą być potem jakieś problemy a mi narazie jeden z Donem wystarczy(rok temu też mi zdechła suka Don z powodu nowotworu pęcherza :-( )
Hodowca stanął na wys. zadania-ptzyjechał po szczeniaka ,zaproponował zwrot kosztów leczenia i za jakiś czas ZDROWEGO szczeniaka.Pieniędzy nie wziąłem za leczenie ale w zamian za to poprosiłem aby dobrze zajął się Brunem i znalazł mu dobry dom.
PS. Powiem szczerze,że wolał bym szczeniaka teraz aby przed wakacjami urósł(mój będzie za ok 2 mies)Może wiecie czy aktualnie nie ma gdzieś miotu do odbioru-zależy mi na ciemnym psie tzn rudo-czarny....
A co do Bruna to będę śledził jego losy i poinformuję co u niego słychać za jakiś czas
Szkoda, Darek.
tak po cichu liczyłam, że jednak przywiążesz się ( końcu był u Ciebie minimum 2 tyg) i wyprowadzisz psiaka. a jest to możliwe.


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Powiem szczerze,że wolał bym szczeniaka teraz aby przed wakacjami urósł(mój będzie za ok 2 mies)Może wiecie czy aktualnie nie ma gdzieś miotu do odbioru-zależy mi na ciemnym psie tzn rudo-czarny....
A jak z następnym psiakiem tez będą kłopoty..? może nie tak duże jak z Brunem, ale jak widać, przypadłości żołądkowe a i nie tylko, zdarzają się.
to co wówczas..?
Ostatnio zmieniony 2012-04-16, 21:49 przez Echinacea, łącznie zmieniany 1 raz.


Magda i Esia
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

sava pisze:Jak dla mnie, to to jest bardzo uczciwe rozwiazanie.
A swoja droga, dlaczego ludzi oburza fakt wymiany szczeniaka na "inny model" a nie oburza ich np. zakladanie "czlonkowi rodziny" kolczatki?
A widzialam juz pare leonow z kolczatka.

Na pewno sava masz sporo racji,zwłaszcza w kwestii kolczatki .Czy uczciwe rozwiązanie ?Jak wcześniej napisałam -nie osądzam.Bywa tak ,że człowiek pracuje zawodowo ,jest aktywny w życiu i ma jakieś tam do tego problemy a tu jeszcze chory szczeniaczek,którym trzeba się non stop zajmować.Nie ukrywajmy z zdrowym jest co robić ,więc przy chorym tym więcej pracy.
Ja wypowiadam się tak jak czuję-jestem wrażliwa i ckliwa na stare lata i takie historie doprowadzają mnie do łez.Mężczyzni ,w tym przypadku Darek podchodzą bardziej racjonalnie jednak.
Wydaje mnie się,że nie zdążył się z małym związać emocjonalnie albo bał się dalszych konsekwencji zdrowotnych .
Miejmy więc swoje zdanie ,ale szanujmy wybory innych bo być może nie znamy do końca ich sytuacji. ;-)


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

Echinacea pisze:Szkoda, Darek.
tak po cichu liczyłam, że jednak przywiążesz się ( końcu był u Ciebie minimum 2 tyg) i wyprowadzisz psiaka. a jest to możliwe.
Piesek był wyprowadzony na tyle,że nie obawiałem się o jego zdrowie. Był u mnie 1,5 tyg i oddałem go w wieku , wktórym powinien dopiero przybyć do mnie(wg niektórych z Was). To nie były problemy żołądkowe to był ogólny niedorozwój pieska(przypomnę zamiast 9 kg ważył 4 kg).Przy uszkodzeniu śluzówki jelit przez włosogłówkę przez min. kolejne 3 tyg miałby problem z rozwojem(kiepskie wchłanianie). Dostałem psa chorego -jakby choroby nabawił się u mnie to podjąłbym się go wychować.Różne problemy miałem z psami i nigdy ich nie zaniedbałem...Oczywiście czuję jakiś niesmak ale...Wkońcu spotykamy się tutaj przede wszystkim jako miłośnicy leonbergerów a nie psów jako takich .Ja chciałem mieć reprezentanta rasy (dużego ,zrównoważonego psa) .Tyle w tym temacie.Temat dla mnie jest zamknięty-oczywiście w kwestii informacyjnej podam wiadomość jak piesek znajdzie nowy dom...

Pozdrowienia :-> :->


Pozdrawiam

DarekN
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

"Ja wypowiadam się tak jak czuję-jestem wrażliwa i ckliwa na stare lata i takie historie doprowadzają mnie do łez"
jakie stare, jakie stare, pytam :mrgreen: ?
a tak serio, to poza tymi starymi latami :mrgreen: , to ja też taka jestem.
jak już pisałam, stety lub niestety :-/


Magda i Esia
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Echinacea pisze:"Ja wypowiadam się tak jak czuję-jestem wrażliwa i ckliwa na stare lata i takie historie doprowadzają mnie do łez"
jakie stare, jakie stare, pytam :mrgreen: ?
a tak serio, to poza tymi starymi latami :mrgreen: , to ja też taka jestem.
jak już pisałam, stety lub niestety :-/
:wall:
no ja już po 30 stce 6 rok (niebawem)więc????
ale to chyba temat na osobny wątek :lol:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mosiek »

estrella, - no weź .. jakie stare lata??? .... no młode jeszcze :lol: - ja tak sobie tłumaczę :lol:


Gosia
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

DarekN pisze:Wkońcu spotykamy się tutaj przede wszystkim jako miłośnicy leonbergerów a nie psów jako takich
Ja jestem miłośnikiem psów jako takich, zawsze sądziłam że tutaj takie osoby spotykam.
DarekN pisze:Dostałem psa chorego -jakby choroby nabawił się u mnie to podjąłbym się go wychować.
DarekN pisze:Ja chciałem mieć reprezentanta rasy (dużego ,zrównoważonego psa)
Pytanie co zrobisz jak ten zdrowy jako szczenię, który dorośnie u ciebie okaże się niezbyt zrównoważony, może być też niezbyt duży i okazały. Może być też chory ale to wylezie później. Pies to nie zabawka - nie ma gwarancji nigdy.


ODPOWIEDZ