kąpanie leona ... zimą ..i nie tylko

Wszystko o zywieniu , zdrowiu i pielegnacji naszych milusinskich

Moderator: Wroc_Luna

Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

kąpanie leona ... zimą ..i nie tylko

Post autor: Mosiek »

Hej.. Pytanie od mojego męża :mrgreen: jak wykąpać leona zimą? nie mamy wanny , pod prysznic juz go wcisnę :roll:
mąż w ramach codziennego długiego spaceru zabrał dziecko i psa nad wisłę w sobotę - obecnie w domu ... śmierdzi!!! śmierdzi stara zepsutą rybą, stęchlizna, błotem i czymś czego nie potrafię nazwać :lol: .. poważnie ... no pływał piesek w zimę szczęśliwy był bardzo..pan również się cieszył, że piesek szczęśliwy .. pańcia juz mniej jak przybyli na dom :lol: obdzwoniłam część psich fryzjerów - ale jak słyszą leonberger .. a co to - no taki do kaukaza podobny/owczarka - no wiem pan ale łagadniejszy od labradora .. słyszę nie mamy tak wielkiej wanny ... hmmm - co wy robicie?
Ps. mieszkamy w bloku ... może na tarasie go wykapać? ale nie za zimno? :roll: w sumie w wisle sie kapał nie?


Gosia
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

A moze suchy szampon??My tez nie mamy wanny ,latem w garazu mam ciepla wode podlaczona do szlaucha a zima nie wyobrazam sobie ich kapac ,nie mam gdzie :-) .Sa tez automatyczne "myjnie" dla psow -podobno super sprawa ,tylko nie wiem czy w waszym regionie :-)
edit:teraz doczytalam ze warszawa,to wezcie go do myjni ,na pewno jest ;-)
Ostatnio zmieniony 2011-12-14, 22:46 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 1 raz.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mosiek »

gingerheaven, - _całus_ wrzucam w google te suchy szampon - nie wiedziałm, że cos takiego jest _całus_


Gosia
Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mosiek »

nie ma wa- wie !!! :mrgreen: :mrgreen: no cudna rzecz automatyczna myjnia - jest rzeszów, kraków, zgierz, opole - ale ni emoge znaleśc w wa-wie .. coś na ursynowie niby ...ale cudne urządzenie :mrgreen: się ubawiłam - no super :mrgreen:
dziękujemy jeszcze raz


Gosia
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

No wlasnie tez szukam i widze ze nie ma :shock: .W Bydgoszczy sa az dwie....naprawde super sprawa ,a najfajniejsza ta suszarka ;-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Poszukajcie znajomego z domkiem i duża wanną :mrgreen:


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mosiek »

Archisia, :mrgreen: ale musi przy okazji bardzo kochać psy ... i nie być miłośnikiem dużego porządku :mrgreen:


Gosia
vedderka
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 209
Rejestracja: 2010-08-16, 10:55
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: vedderka »

O kurcze..czy to naprawdę możliwe, aby w stolycy nie chcieli Leona uraczyć kąpielą..? :lol: ;-) na mojej pipidówce są trzy "salony" pielęgnacji psów i w każdym mają duuużą wannę z wszelkimi potrzebnymi akcesoriami :mrgreen:
Do pewnego momentu można Leosia wcisnąć pod prysznic albo ryzykować powódź kąpiąc go w wannie :lol: ale ja już za takie przyjemności serdecznie dziękuję :-P
na tarasie w bloku to chyba nie bardzo...sąsiadom okien nie zachlapiecie..? :-> ja bym uparcie poszukiwała psiego kąpacza na mieście..


F1
leomaniak
leomaniak
Posty: 137
Rejestracja: 2009-06-24, 10:44
Lokalizacja: Kampinos

Post autor: F1 »

Z myjni automatycznej korzystałam( w Zgierzu) :-) super! .Polecam nawet dla psów nie przepadających za kąpielami( jak moja Heroina).Oczywiście jest tam suszarka ,więc można i w zimie.
Jeśli chodzi o fryzjera to byłam ze swoimi psami w Błoniu (trasa na Poznań z W-wy)- pani ma berneńczyki ,więc leony czuły się u niej dopieszczone.Jedyny minus to długość wizyty( czesanie +kąpiel+suszenie=ponad 2h) ale pies wystawowy :-> .
Może znajdziecie gdzieś bliżej? Suchy szampon nie likwiduje zapachu ( zwłaszcza mułu :cry: ) doraźnie działa gąbka z mydłem "biały jeleń" nie pachnie ale o dziwo zmniejsza częściowo zapach( sprawdziłam po wytarzaniu się Lambo się w zdechłej rybie :evil: ).Pozdrawiam Małgorzata.


"Nie trać głowy, gdy wszyscy wokół stracili swoje..." Kipling
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Polecam Bukowy dworek salon na Białołęce- należy do Mamy :mrgreen: Emira, brata Eśki. jeśłi to nepotyzm :mrgreen: to uzasadniony, Emir jest mega zadbany. my też byłyśmy i wszystko super.
natomiast nie polecam salonu pod psią urodą na warszawskiej woli. leona na oczy nie widzieli, mimo że dopytywałam o doświadczenie. no i wbrew zapewnieniom i ustaleniom obcięli Eśkę na łyso ( prawie), pokazywałam foty. Usługa do tego b droga. skusiłam się bo blisko nas.
Ostatnio zmieniony 2011-12-15, 11:17 przez Echinacea, łącznie zmieniany 1 raz.


Magda i Esia
Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mosiek »

Echinacea, - dzięki dzięki - mamy w miare blisko - z chęcią podjedziemy .. może w weekend? do tej pory latem - taras( sąsiedzi daleko - bo taras duzy ponad 60 metrów), jezioro - jesienią - albo jak było trzeba mamy bardzo zaprzyjażniony hotelik dla psów - pani jest psychologiem zwierzęcym i ma bzika na punkcie psów :mrgreen: jak przyjeżdzam tam po Leosia - to biega ode mnie do niej :mrgreen: - znaczy fajnie tam ma :mrgreen: i tam go wykapia , wyczeszą , wysuszarkują :mrgreen:
ale ta białołęka mnie przekonuje o
:mrgreen:
a swoją drogą .. może biznes w wa-wie otworze?... :roll: i w taką myjnie zainwestuje?


Gosia
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Mosiek ja bym sie nawet nad tym biznesem minuty nie zastanawiala!!Te myjnie sa super i maja jedna ogromna zalete -suszarke taka specjalna jak dla psow na wystawy ktore sa bardzo drogie a sa podstawa super groomingu wystawowego.Ja juz szukalam takich myjni i planuje wystawe w bydgoszczy ale wczesniej odwiedzic ta myjnie :lol: To jest szok ze tego nie ma w warszawie :shock:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Tzw. zapach potwora z bagien - znamy to :lol:
My jak nie mamy dostępu do wanny a za zimno na kąpiel psa w ogrodzie to ładujemy go pod prysznic. Nie jest to łatwe bo trzeba go wprowadzić pod prysznic i tam nim zakręcić(przełamac go trochę :) ) a potem go posadzić ale jakoś dajemy radę. Ewentualnie parkujemy nim tyłem, raz nawet próbowaliśmy umyć najpierw przód a potem tył ale bajoro się zrobiło w całej łazience więc nie polecam. Na siedząco się mieści, jedynie do ostatecznego płukania przod psa wstaje i wychodzi a tył stoi jeszcze chwilę pod prysznicem. A orientujecie się czy gdzieś w Poznaniu jest taka automyjnia dla psa ? Psie spa i inne fryzjery sa raczej dla yorków i innych kotów więc odpada


Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mosiek »

yack, - dziękuję za opis - chichrałam sie okropnie ( jeżeli w moim wieku można się chichrać :mrgreen: ) - my mamy prysznic z wysokim brodzikiem - więc dlatego po połowie nie da rady :mrgreen: - do jakiegoś czasu dało rade go upchnąć - bo był mniejszy :mrgreen:


Gosia
kari
leomaniak
leomaniak
Posty: 111
Rejestracja: 2008-10-25, 21:34
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kari »

na takie piekne "zapachy" na szybko pomoze ocet, polecal ktos kiedys przy psach ze schroniska, ja sprawdzilam raz na swojej i faktycznie pomoglo :-P a pod katem biznesu to ta myjnia w Zgierzu podobno robi furore, a szczerze mowiac watpilam ze w malym Zgierzu gdzie duza Łodz blisko i psich groomerow masa, uda im sie dluzej na rynku podzialac. Paradoksalne jest moze tylko to, ze my tam jeszcze nie bylysmy :)


ODPOWIEDZ