leonberger jak nastolatek????????

tematy dotyczace zachowania,szkolen i problemow behawioralnych

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

leonberger jak nastolatek????????

Post autor: estrella »

:chmmm: ja z takim zapytaniem tutaj wystąpię.....mianowicie

czy Leośka 7 miesięczna to już jest w takim wieku jak odpowiednik ludzkiego nastolatka zbuntowanego??????????

Pytam ,bo zauważyłam że Saga nam się rozbrykała.Wczesniej słuchała bardzo,mniej broiła.Teraz próbuje robic rzeczy których już wczesniej ją oduczyłam tzn,np;skacze na nas (norma u leona ale ona juz była nauczona zeby nie skakać)nie przychodzi na wołanie ,muszę ją gonic wokół podwórka żeby ją zabrać do domu.Strasznie tez broi ,kradnie co popadnie i zamienia w pył ,buty ,wycieraczka,doniczka,nawet młotek :eye-popping:

Zastanawiam się czy może ma za mało ruchu tzn ;spacerów poza nasz teren ?
Nie chcę jej przeforsować,więc czy ktos mógłby napisać ile ruchu Leoska w tym wieku miec powinna żeby nie zaszkodzić a żeby psisko wymęczyć trochę.
Dodam że 2 razy na dzień ma sesje szleńczej zabawy z Oskarem-czyli ;gonią się,kulają w liściach ,Oskar bawi się z nią w chowanego.
z góry dziękuję za podpowiedzi _03_


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Tak,to normalny okres buntu :mrgreen: .Ruchu moze miec tyle ile sama chce,ale bez zachecania i forsowania do niego.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
vedderka
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 209
Rejestracja: 2010-08-16, 10:55
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: vedderka »

normalka :)
u nas sytuacja uległa zmianie po pierwszej cieczce, a po drugiej, która właśnie się skończyła, mam w domu Anioła :mrgreen: nie wiem, czy to faktycznie tak działa, bo nasza poprzednia Leośka była ucieleśnieniem stoickiego spokoju i opanowania od urodzenia, ale nasza obecna Thulinda, do mniej więcej roku czasu, z rozkoszą oddawała się kradzieżom w biały dzień, połykaniem butów naszych gości, czy innym diabelskim sztuczkom :fight: . Mimo, że szkolenie odbywało się i odbywa praktycznie nonstop, nadal zdarza jej się skoczyć na dwunożna postać. A właśnie, piszesz, że Saga oduczona została skakania, jakieś magiczne metody...? zdradzisz..? ;-)


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

żadna magia :mrgreen: ..........poprostu polecenie NIE WOLNO wypowiedziane bardzo głośno i wyraznie ,przy tym odwracam się do niej tyłem i odchodzę na krok-dwa.Oznacza to dla niej koniec zabawy ,,,a tego przeciez nie chce...więc przestaje skakać.
No i skutkowało.........ale moje kochane dziecko uwielbia jak ona na niego skacze bo razem się przewracają i turlają w liściach -tak kilka razy i masz babo plendz,nauka idzie w las.
Oskar dostał opiernicz a Saga od nowa ma szkolenie .Osobiście to też lubię jak pies stanie na 2 łapy i jest mojego wzrostu ,,,,tylko że zazwyczaj wtedy mam zadrapany nos,zdjęty kolczyk,podartą bluzę i takie tam.....za silna jest bym mogła jej pozwolić skakac na nas. :uaua:
Psica jest kochanym aniołem i tylko nie zdaje sobie przecież jako pies sprawy że w tej zabawie robi krzywdę panci........wczoraj wsadziła mi pazur w dziurkę od nosa ....i nie pytajcie jak ,bo nie wiem :fight:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Awatar użytkownika
arselina
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1155
Rejestracja: 2008-08-12, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: leonberger jak nastolatek????????

Post autor: arselina »

estrella pisze:
nie przychodzi na wołanie ,muszę ją gonic wokół podwórka żeby ją zabrać do domu.Strasznie tez broi ,kradnie co popadnie i zamienia w pył ,buty ,wycieraczka,doniczka,nawet młotek :eye-popping:
Misia ma więcej niespożytych sił niż przedtem, to na pewno :-D Nooo, a jeśli wystarczy tylko chwilkę posiedzieć lub postać jak mnie pańcia woła, by potem bawiła się ze mną w ganianego :wh: , no cóż zabawa zwycięża :uaua: :mrgreen:
A młotek...wycieraczka...no i te ukochane przesmaczne buty... toż mi pańciu zębiska rosną i tak strasznie swędzą.... :lol:
A teraz na poważnie - niestety to jest taki wiek i trzeba włożyć trochę wysiłku żeby sunie zrozumiała co jej wolno, a czego nie.

Chociaż moja półtoraroczna niuńka biegała wczoraj po podwórku z metalowum garnkiem do podlewania kwiatów...... :chmmm: może mi chciała pomóc ;-) :-D


ARSELINA
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

AJAJAJ czyli ?trzeba przeczekać ,jednoczesnie nie odpuszczać pracy nad wychowaniem.

_hopa_ a my wczoraj odkryliśmy nowy futbolowy talent !!!!!
Przyjechała siostra z dziećmi chłopaczki poszli na dwór grac w piłkę.Nasze Leosiątko uradowane ,błysk w oku i heja za piłką :huppppa:
ale była zabawa ,najgorzej wyszedł na tym mój siostrzeniec 5 letni hihihi
Saga kilka razy go potrąciła w biegu :haha:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
ODPOWIEDZ