Sonia Sinope Alfa Leonis

Zdjecia naszych zwierzakow

Moderator: Wroc_Luna

alenaa
nowy forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-23, 06:27
Lokalizacja: łódzkie

Sonia Sinope Alfa Leonis

Post autor: alenaa »

Spacerek z panią.
Obrazek

Czyżby moja buda?
Obrazek

Jak ja kocham wodę.
Obrazek

Mokry pies.
Obrazek

Trochę się zmęczyłam.
Obrazek


Awatar użytkownika
Ewa
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 321
Rejestracja: 2009-11-01, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ewa »

Śliczna Leosiowa Panienka _04_


Ewa i Fibi

...Nastusia za TM...
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Cudnie :-D
na ten bajkowy, na pewno bezcenny domek młodej damy radzę uważać ;-) Drewno czasem jeszcze można jakoś oszlifować, a obgryzione narożniki z tworzywa sztucznego raczej nie dadzą się regenerować. Młode leosie działają szybko, sprawnie i po cichu :--:


Awatar użytkownika
arselina
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1155
Rejestracja: 2008-08-12, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: arselina »

I to tak od niechcenia- "samo się zrobiło bo ja tylko się o domek oparłam, i tak jakoś ząbki same trafiły na te drzwiczki :chmmm: Sama nie nie wiem jak to się stało " :-D Jakby umiały mówić to pewnie by tak powiedziały.
A niunia sliczna :-)


ARSELINA
Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Witamy kierowniczke tak pieknego stadka :mrgreen:


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Stadko imponujące :lol:


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

siostry

Post autor: estrella »

witaj
jak miło od razu spotkać tu kogoś z'' rodziny''
Ja mam siostrę Sinope-Sonii -Sagittę.
bardzo się cieszymy ,że tu jesteśmy. _02_
pozdrawiamy was!


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
alenaa
nowy forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-23, 06:27
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: alenaa »

Ja też od razu poznałam siostrzyczkę mojej suni. Bardzo się cieszę z naszego spotkania.


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

;_)

Post autor: estrella »

Fajnie _hopa_ a jaki temperamencik ma Sonia?Jakieś zjedzone przedmioty?

My na razie mamy zaliczone ;obgryzioną futrynę i skrzydło drzwi ,hocker w kuchni -zjedzony narożnik tegoż krzesełka,3 slady na mojej ręce po kiełkach,,,,to sie stało po nieudanym celowaniu w misia oraz kij ,kilka dziur w bluzkach powstałych w szale rodości,wygryziona dziura w węgarku przy drzwiach balkonowych, stratowane doniczki z kwiatami-kwiaty zszatkowane na sałatkę.........teraz jest już o niebo lepiej ,powoli przestaje broić.
No i ulubiona zabawa......wielka stara babcina micha pełna wody ,w której to Saga udaje że pływa,oraz łapanie wody z węża w pyszczek :haha:

pozdrawiamy ;-)


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
alenaa
nowy forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-23, 06:27
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: alenaa »

Sonia aż tak dużo mi nie zniszczyła, ponieważ jest bardzo pilnowana. Zaliczyła jedną doniczkę z kwiatami, ale to nie jest dużo, biorąc pod uwagę, ze mam tych doniczek poustawianych około setki. Więc praktycznie tej straty nie zauważyłam. Próbowała przeprowadzić rozmowę telefoniczną i ściągnęła kilka razy telefon z przedpokoju (dziwnym trafem nie wyrwała kabla ze ściany). Obecnie telefon jest przykrywany ciężką miską, co wygląda przekomicznie. Obgryzła fotel w przedpokoju. Ale ten fotel to jest taki psi fotel do spania. Nie ma wstępu do dalszej części domu, bo straty byłyby większe. Gorsze jest to, że nie zdaje sobie sprawy z własnej masy i siły i niestety bardzo musimy uważać na zabawy z moją czteroletnią córką. Nie patrzy zupełnie, ze Ola stoi jej nadrodze i należałoby ją ominąć. Po co? Lepiej zepchnąć dzieciaka z drogi. Zawsze mi to przypomina taką kulę do kręgli. Wczoraj była u nas trójka dzieci to potrafiła wszystkie na raz przewrócić.
Jest lękliwa. Zaczyna się robić nieufna w stosunku do obcych. Nie daje się głaskać. Po jakimś czasie się oswaja i przychodzi na ich zawołanie. Boi się szczególnie mężczyzn. Prawie przez cały czas chodzi za mną. Uwielbia się przytulać.


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

;-) to znowu ja

Post autor: estrella »

Słuchaj ......a ty zabierasz ją do miasta często?Ja nie bardzo się znam na molosach,co prawda rodzice mieli wyżła ogromnego jak dog niemiecki hehe,staruszek odeszedł niedawno :-( -miał 14 lat.Ten własnie wyżeł w domu niesamowicie łagodny dla nas ,,,,a obcych nie znosił ,ponieważ mało ich znał......tutaj na wsi pojawia sie tylko inkasent za prąd i wode oraz listonosz .Myślę ,że gdyby bywał w mieście miedzy ludzmi było by inaczej-lecz mogę się mylić.Właśnie dlatego ,że mieszkam na zadupiu staram się w weekendy zabierać Sagitte do parku w mieście,gdziekolwiek byle do ludzi,zgiełku itp

Przytulać też się uwielbia,chodziła za mna pierwszy tydzień-teraz bardziej niezależna się zrobiła i ma swoje ścieżki już.Wogóle dużo czasu spędza na zewnątrz.........drzwi do domu....jak to na wsi ,są otwarte cały czas i ona sobie wchodzi i wychodzi kiedy chce.Jednak widzę że w domu sie męczy-zdecydowanie woli być na dworze i obserwować co sie dzieje ....jedynie kiedy w polu pracują traktory i inne duże ''potwory typu kombajn ''to odrazu ucieka do domu.W mieście zachowuje się bardzo ładnie,zaliczyłam z nią juz kilka wypadów do restauracji gdzie można zjeść na powietrzu.
To teraz na razie tak jest ,nie wiem jak to dalej będzie :yoow:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

jeszcze cosik dodam

Post autor: estrella »

przepraszam ,że tak na raty piszę

przypomniałam sobie jednak coś z materiałów z szkolenia na temat pies kontra obcy :evil:

Więc tak to jest ,,,że słodkie puchate szczeniaczki a nawet duże puchate pieski starsze
wywołuja nieodpartą chęć Miętolenia ,tulenia,głaskania.Niemalże każdy obcy odrazu startuje z łapami (sory ale tak jest) i zabiera się do czochrania futerka i to jeszcze zaczynając od głowy.
No i co ,a to że pies albo się wystraszy ,albo poczuje chęć dominacji owego Obcego osobnika ,do tego dochodzą obce zapachy itp.
Nie wiem czy dobrze piszę ,ale tak na szkoleniu było -pies musi poznać ,obwąchać ,chwilkę czasu poprostu trzeba dać pieskowi ,stanąć z boku psa i pogłaskac grzbiet a nie głowę i nie nachylać się nad małym psem .Przecież nawet my ludzie nie lubimy jak obca osoba nas obłapuje i zbyt się spoufala bez wcześniejszego poznania.

Nie wymądrzając się ,,,spróbuj przy kolejnym spotkaniu obcej lub mniej znanej Sonii osobie powiedzieć by nie głaskała jej odrazu i zignorowała ją.Myślę ,że mała sama zdecyduje sie na pierwszy krok i pozwoli pogłaskać _11_

to tak ode mnie ,ale tu są bardziej doświadczone osoby więc może ktos udzieli rady dobrej.
:walk:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
alenaa
nowy forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-23, 06:27
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: alenaa »

Jej nieufność do obcych wcale by mnie nie martwiła, ponieważ to ma być pies stróżujący. Ma nas kochać, obcych niekoniecznie. Każdy kto ją mija, od razu się nią zachwyca i chce głaskać. Trochę się jednak boję, jak to będzie na wystawach. Sonia reaguje na każdego obcego strachem. Omija łukiem lub chowa się za moje nogi. Jak już rozmawiamy i uspokajam ją, to da się pogłaskać, ale nie jest zachwycona.


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

co by tu wykombinować?

Post autor: estrella »

Słuchaj ,może zaangażuj kogoś znajomego ODWAŻNEGO kto będzie spełniał na razie rolę niby sędziego :?: Mogłaby to byc ososba zaprzyjazniona i raz po raz zrobić taki trening z ''obłapywaniem'' Sonii i zaglądaniem w ząbki..........może głupie ,ale tak mi przyszło do głowy
Ja sama mam wiele obaw co do wystaw,chcemy spróbować -a jeśli się nie uda to już trudno,pogodzę się z tym pewnie .
Czy masz zamiar wybrać się z nią na wystawe do Poznania-w pazdzierniku?
Ja własnie zgłosiłam Sagę na 23 ego(2 dzien wystawy) To z tego co wyczytałam jest dobry pomysł by piesek się oswoił już teraz z tłumem itp
_02_ no i mogłybyśmy się spotkać hiiiiiiiiiiiii


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
alenaa
nowy forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-23, 06:27
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: alenaa »

Hmm, Poznań daleko nie jest. Może i sie wybiorę. ;-)

I parę zdjęć.
Obrazek

Obrazek


ODPOWIEDZ