Jeszcze raz na temat karm i BARF

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Jeszcze raz na temat karm i BARF

Post autor: gingerheaven »



[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Ika
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 313
Rejestracja: 2008-11-15, 17:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ika »

Przeczytałam artykuł. Niby wszystko się zgadza, przynajmniej w teorii.

Jednak mój weterynarz opie..... mnie, gdyusłyszał, że karmię barfem. Powinnam dodac, nowy weterynarz (inny niż wcześniej). Powiedział, ze dieta ta zawiera za dużo białka oraz że psy od dawna już nie jedzą tak jak wilki.

Moja suka przez ok 2 lata była karmiona barfem. Główna zaleta to małe kupy (łatwiej się sprząta :-D ). Mój niejadek najpierw zafascynował się barfem, dopóki jej nie spowszedniał. Potem było to samo co z karmą, raz jadła, raz nie. To jedyny znany mi przypadek kiedy pies ze wstrętem odwracał się od mięsa kiedy nie chciał jeśc :dizzy: :onon:

Kiedy weterynarz pogonił mi kota dla świętego spokoju zrobiłam badania krwi, jak zobaczyłam wyniki :dizzy: :dizzy: :dizzy:

Suka została przestawiona na karmę niskobiałkową, którą o dziwo jak na takiego niejadka w miarę je.

Mam pytanie do osób, które karmią swoje psy wyłącznie barfem. Jak długo psy są na tej diecie oraz czy robiciem im badania krwi (poziom wapnia/fosforu/ kreatynina/mocznik), a jeżeli tak to jak często???


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Moje suki mlode jedza glownie BARF(Bajka od 5 miesiaca zycia ,Magia rowniez)-dostaja tez suche (dla psow pracujacych-wysokobialkowe i nikomu tego nie polecam ,moje psy maja bardzo duzo ruchu,sa energetyczne wiec dostaja taka karme ale czesto je badam )ale naprawde minimalnie ,schodzi mi 2 worki karmy na miesiac na 4 suki plus mlode i Eni Barfuja .
Wyniki krwi maja rewelacyjne -po Gali sprawdzam bardzo czesto mocz i cala biochemie .
Gala rowniez byla na BARF -jednak nie sadze aby jej nerki siadly dzieki tej diecie ,musiala byc inna przyczyna-od poczatku byla niejadkiem,czy to bylo suche czy BARF .Bialko zwierzece jest inaczej trawione i przyswajane przez psy ,poza tym BARF to kosci z miesem a nie samo mieso .Mieso to bialko-kosci juz nie.
Gala byla na BARF od drugiego roku zycia,zyla 4 i pol .....[*].Bajka je od dwoch lat tak samo i jest zdrowa jak ryba ,weta ostatnio widziala jak bylysmy na rtg i zbadac wlasnie kontrolnie krew i mocz.Przez jakis czas mialam przerwe w dostawach miesa,suki jadly tylko suche-siersc sie popsula ,schudly (zwlaszcza Magia) ,Magia miala dziwne wyniki krwi-raz kreatynina mega wysoka,po 3 dniach normalna,po tygodniu aspat/alat szalaly -po powrocie na miecho wyniki nie skacza,ostatnio byla badana miesiac temu .Suki badam co 3 miesiace -a jesli cos mnie niepokoi to czesciej .

[ Dodano: 2011-06-13, 22:08 ]
Dodam ze Enigma podczas leczenia niby "ropomacicza" brala antybiotyki ponad 5 tygodni,sterydy i hormony -to wali po nerkach,jadla caly czas naturalne jedzenie ,zadnego suchego -wyniki ma idealne ,ani razu poza morfologia nic jej zle nie wyszlo -w morfologii wiadomo,biale i czerwone krwinki szalaly :-?

[ Dodano: 2011-06-13, 22:14 ]
Acha,zapomnialam dodac...Barf jest dieta dla psow zdrowych-jesli pies ma genetycznie cos nie tak z nerkami to taka dieta moze pogorszyc sprawe .Nerki moga przestac funkcjonowac z wielu powodow -nie wyleczone zapalenie pecherza,niektore leki ,przebyte choroby jak wyzej wymienione ropomacicze i wiele innych przyczyn.Karmiac zdrowego psa poprawnie dieta BARF nie zniszczymy mu nerek -oczywiscie nie ma byc to mieso w czystej postaci bo tak mozna zalatwic nie tylko nerki ....
Ostatnio zmieniony 2011-06-13, 21:18 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 2 razy.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Ika
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 313
Rejestracja: 2008-11-15, 17:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ika »

Wygląda na to, że niewiele osób karmi barfem? Czy tylko niewiele sie przyznaje?
Ostatnio zmieniony 2011-06-15, 20:55 przez Ika, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Ja karmiłam dosyć długo i też miałam kłopoty z wybrzydzaniem.


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

znalazłam taką stronkę na ten temat i opisane jest tak ,że aż chciało by się zaraz spróbować
zwłaszcza tam gdzie piszą o naturalnej potrzebie rozszarpywania i gryzienia przez psa i o wyładowywaniu się na sofie właściciela :mrgreen:

http://barf.pl/wszystko-o-barfie/zywienie-psa/


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
KINGA
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 275
Rejestracja: 2010-01-19, 09:24
Lokalizacja: duszniki wlkp

Post autor: KINGA »

Ja od jakiegoś czasu jestem na BARFIE.Zmęczyły mnie bowiem dolegliwośći alergiczne mojego psiora i ...........odpukać na razie mam spokój,zobaczymy jak będzie dalej :?:


XENON
leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

Wyoślijcie mi proszę co to takiego ten BARF? Jak to wygląda? :shock: :shock:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

To w skrocie karmienie surowizna -miesne kosci ,mieso z chrzastka ,warzywa tarte ,zadnych zboz czy wypelniaczy.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

leoświr -wejdż w link który podałam -jest tam opisane wszystko dokładnie :->


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

No byłam na linku, ale nie byłam pewna czy dobrze rozumiem. A to jest zamrożone, świeże czy jak to wygląda? Bo jak świeże to chyba przydatność jest krótka :shock:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Zamrozone ;-) .


[you] zycze Ci milego dnia:)))
leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

A no widzisz jaki wołek ze mnie :mrgreen:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Kiedys karmilam tym gotowym Barfem ,ale ceny podskoczyly tak ze niestety musialam zrezygnowac ,a szkoda bo jedzonko rewelacja ,ilosc kosci zmielona opowiednia ,nie trzeba bylo sie martwic o zaden bilans....No i duza roznorodnosc mies ...Teraz mysle ze miot Magiowy odchowam czesciowo na Barfie jesli zaprzyjazniona barfujaca od lat hodowczyni z Kanady pomoze nam ulozyc jadlospis dla szczylkow :-P


[you] zycze Ci milego dnia:)))
leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

Wczoraj Drimus dostał żołądki BARFowsie :-P ale wcinał....chyba im bardziej śmierdzi tym smaczniejsze :mrgreen:


ODPOWIEDZ