THULA Bertusowy Gaj

Zdjecia naszych zwierzakow

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Ładnie wam razem _07_ _04_


vedderka
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 209
Rejestracja: 2010-08-16, 10:55
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: vedderka »

Echinacea pisze: Vedderka, a Thula pływa tak sama z siebie :mrgreen: , bez smyczki, linki? kaczki gonić i wracać??
tak, jasna sprawa, ze bez linki...kurka, nie wpadłam nigdy na to, aby ją na smyczy do wody wpuszczać..obawiam się, że nieuchronnie pociągnęłaby mnie za sobą w nieznane głębiny :-D
no i wraca, wraca! :-) trzeba dać jej oczywiście czas, aby się wyhasała z nowo poznanym piesem lub dać szansę, aby zmierzyła się z wodnym ptactwem ;-) ale przywoływanie to, póki co, tfu! tfu! umiejętność przez nas obie wyćwiczona i opanowana. Z reguły po niedługim czasie, Thulinda dochodzi do wniosku, że ja jestem dla niej bardziej atrakcyjna niż koledzy tudzież kaczki ;-)
No i baaaardzo się cieszę, że pokochała jeziora! morze chyba dla niej zbyt słone, a w rzece zbyt porywiste prądy. Jeziora, jak się okazuje, dla niej w sam raz! :-)


Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

A ja się tak przyglądam i mam typy jaki to port, ale z czystej ciekawości bym się chciała upewnić :lol: mogłabym zasięgnąć informacji ? :-D


vedderka
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 209
Rejestracja: 2010-08-16, 10:55
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: vedderka »

nie wiem, czy port to stwierdzenie nie nazbyt górnolotne :mrgreen: ale miejsce naprawdę niezwykle urocze i jedynie godzinę drogi od moich włości :-)
miejscowość Krzyże nad jeziorem Nidzkim. Śliczna okolica, bajkowe wiejskie domeczki i mała przystań dla żagli :-) w dodatku wszyscy tam kochają dzieci i zwierzęta :mrgreen:
i absolutnie nikt nie dostaje zawału na widok rozpasanego Leosia z wścieklizną w oczach :haha:


McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

Piękne obrazy, i te rodzinne i te nad wodą _04_


Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

vedderka pisze:
Echinacea pisze: Vedderka, a Thula pływa tak sama z siebie :mrgreen: , bez smyczki, linki? kaczki gonić i wracać??
tak, jasna sprawa, ze bez linki...kurka, nie wpadłam nigdy na to, aby ją na smyczy do wody wpuszczać..obawiam się, że nieuchronnie pociągnęłaby mnie za sobą w nieznane głębiny :-D
no i wraca, wraca! :-) trzeba dać jej oczywiście czas, aby się wyhasała z nowo poznanym piesem lub dać szansę, aby zmierzyła się z wodnym ptactwem ;-) ale przywoływanie to, póki co, tfu! tfu! umiejętność przez nas obie wyćwiczona i opanowana. Z reguły po niedługim czasie, Thulinda dochodzi do wniosku, że ja jestem dla niej bardziej atrakcyjna niż koledzy tudzież kaczki ;-)
No i baaaardzo się cieszę, że pokochała jeziora! morze chyba dla niej zbyt słone, a w rzece zbyt porywiste prądy. Jeziora, jak się okazuje, dla niej w sam raz! :-)
Rany boskie, ja o swoich problemach z przywoływaniem pisałam, więc nie będę nudzić- Eśka uwielbia wode, kocha,kaczki goni jak oszalała, natomiast nie mam pewności, czy wróciłaby :mrgreen:
Samowolnie skąpała się na fortach Bema w fosie i w końcu wyszła, ale z przywołaniem wiele nie miało to wspólnego..od tamtej pory ćwiczymy na lince, jutro też idziemy z trenerem.
jestem pełna podziwu, zazdroszczę, bo naprawdę, tak jak moja sunia jest kochana, mądra, tak wciąż woli inne obiekty ( woda!!! kaczki!!!) niż mnie :shock: . buuuu


Magda i Esia
vedderka
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 209
Rejestracja: 2010-08-16, 10:55
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: vedderka »

:-D oj, Thula ma już rok skończony, a przywoływanie trenujemy od początku niezwykle intensywnie, bo uważam to za absolutną konieczność i podstawy podstaw ;-) w zasadzie to nawet w domu, podczas najzwyklejszych zabaw, przywoływanie jest maglowane-tak, w razie czego, żeby z łepetyny nie wywietrzało ;-)
ale każdy ma swoje trudności na miarę swojego Leośka, a i nasza Thula do aniołków nie należy-zapewniam! :mrgreen:


Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

vedderka pisze:nie wiem, czy port to stwierdzenie nie nazbyt górnolotne :mrgreen: ale miejsce naprawdę niezwykle urocze i jedynie godzinę drogi od moich włości :-)
miejscowość Krzyże nad jeziorem Nidzkim. Śliczna okolica, bajkowe wiejskie domeczki i mała przystań dla żagli :-) w dodatku wszyscy tam kochają dzieci i zwierzęta :mrgreen:
i absolutnie nikt nie dostaje zawału na widok rozpasanego Leosia z wścieklizną w oczach :haha:
Ja portem nazywam każde miejsce gdzie można przycumować łódkę
:lol: :lol:

To mi się w sumie z innym miejscem pomyliło, ale bardzo tam ładnie na pewno się kiedyś pojawię :mrgreen:


Awatar użytkownika
andante
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 332
Rejestracja: 2009-11-14, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andante »

Echinacea pisze:Vedderka, a Thula pływa tak sama z siebie , bez smyczki, linki?
A myślałem, że to mój patent, pies w wodzie na...lince. Mój Krochu, choć niestety to nie leon, też ma nieprawdopodobny pociąg do wody i gdyby mu pozwolić siedziałby w wodzie cały dzień. Odpowiednio długa linka i pies zadowolony a ja mam spokój. Cieszę się, że nie wydziwiam, bo co niektórzy widząc jak Kros pływa na lince patrzyli na mnie z ....no powiedzmy-zdziwieniem. Thula jest piękna, _04_ z wielka przyjemnością oglądałem Twoją fotorelację. :mrgreen: _03_


Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

andante pisze:
Echinacea pisze:Vedderka, a Thula pływa tak sama z siebie , bez smyczki, linki?
A myślałem, że to mój patent, pies w wodzie na...lince. Mój Krochu, choć niestety to nie leon, też ma nieprawdopodobny pociąg do wody i gdyby mu pozwolić siedziałby w wodzie cały dzień. Odpowiednio długa linka i pies zadowolony a ja mam spokój. Cieszę się, że nie wydziwiam, bo co niektórzy widząc jak Kros pływa na lince patrzyli na mnie z ....no powiedzmy-zdziwieniem."
_03_
uff :mrgreen: Andante: dzięki. nie wydziwiasz, po prostu nie ma innego wyjścia :mrgreen: I linka Esiowa też długa, a ja nie mam stresa.a Krochu w jakim wieku?


Magda i Esia
Awatar użytkownika
andante
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 332
Rejestracja: 2009-11-14, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andante »

Echinacea pisze:Krochu w jakim wieku?
Dokładnie nie wiadomo :chmmm: (wzięliśmy go z Fundacji, Adopcje Malamutów), ponoć w ubiegłym roku w marcu miał półtora roku. No to wychodzi na to, że tak mniej więcej będzie miał teraz trzy lata. Z adopcyjniakami tak już jest, że trudno o precyzję w tym względzie. :lol:


Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

andante pisze:
Echinacea pisze:Krochu w jakim wieku?
Dokładnie nie wiadomo :chmmm: (wzięliśmy go z Fundacji, Adopcje Malamutów), ponoć w ubiegłym roku w marcu miał półtora roku. No to wychodzi na to, że tak mniej więcej będzie miał teraz trzy lata. Z adopcyjniakami tak już jest, że trudno o precyzję w tym względzie. :lol:
racja :-D zatem szczęsliwych i bezpiecznych kąpieli :mrgreen: Ale uciecha jest ogromna, prawda? a te "patataje"końskie Eśki w wodzie... _04_
pozdrawiamy bardzo.. wodnie ;-)
Ostatnio zmieniony 2011-09-11, 08:31 przez Echinacea, łącznie zmieniany 1 raz.


Magda i Esia
vedderka
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 209
Rejestracja: 2010-08-16, 10:55
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: vedderka »

Thula w listopadowym słońcu :walk: skończone 15 m-cy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Piekna pannica _04_


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
andante
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 332
Rejestracja: 2009-11-14, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andante »

Jaka piękna _04_ , prawie dorosła królewna. Już w niej widać Leonka ze wszystkimi cechami tak typowymi dla tej wspaniałej rasy. :y: :mrgreen:


Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie
ODPOWIEDZ