Elza badania krwi

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Elza badania krwi

Post autor: Khaira »

Elza od trzech dni miała podwyższoną temperaturę (powyżej 39 stopni), więc pojechaliśmy do weta na kontrolę. Zrobiliśmy badania krwi, w których wyszło, że ALT (transaminaza glutaminianowo-pirogronianowa) jest trzykrotnie wyższa niż norma. Wet powiedział, żeby suce podawać hepatil i za miesiąc powtórzyć badania, on nic więcej tu nie może stwierdzić. A mnie to bardzo niepokoi, bo taki wysoki wynik świadczy raczej o uszkodzeniu wątroby i chciałabym znaleźć tego przyczynę. Niestety, u nas w okolicy nie mam weta, którego darzę pełnym zaufaniem, ale pojeżdżę z tymi wynikami po wszystkich i zobaczę co mi powiedzą. Zwracam się tez do was z prośbą, jeżeli macie może jakieś sugestie, co taki wynik może konkretnie oznaczać, to podzielcie się. Ja się strasznie martwię, że ten mój potwór mógłby poważnie zachorować :-/

Poniżej dokładne wyniki badania krwi (dla pełnego obrazu):

Morfologia
WBC: 9,15; LYM: 2,15; MID: 0,43; GRA: 6,57; LY%: 23,5; MI%: 4,7; GR%:71,8
RBC:5,54; HGB: 13,3; HCT: 34,7; MCV: 63; MCH: 24; MCHC: 38,2; RDWc: 17,4;
PLT: 273; PCT: 0,25; MPV: 9; PDWc: 39,5

Biochemia:
ALT: 159,1; AP: 96,3; Kreatynina: 1,56; Mocznik: 31,5; Białko całkowite: 55,7

Obraz krwinek białych:
Neutrofile pałeczkowate: 2%; Neutrofile segmentowate: 65%; Eozynofile: 4%;
Limfocyty 27%; Monocyty: 2%

Obraz krwinek czerwonych:
Oligochromia: nieznaczna


Pozdrawiam,
Khaira
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

powinnam się dziś widzieć z wetem, bo artus sobie coś w łapę zrobił, to mu pokażę Wasze wyniki


Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Byłabym ci bardzo wdzięczna, szczególnie jeśli masz zaufanie do swojego weta i uważasz go za dobrego. Oczywiście zwrócę ci pieniądze za konsultację.


Pozdrawiam,
Khaira
kokony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 740
Rejestracja: 2008-05-13, 16:58

Post autor: kokony »

Może się przejedź na SGGW na Ursynów - tam są dość przytomni weci...


Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Właśnie tam byłam i przytomny wet mi powiedział, że badania są dobre i nie ma się czym przejmować i kazał hepatil dawać.


Pozdrawiam,
Khaira
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Czyli wszystko w porządku?
Wciąż nie mogę się dodzwonić do mojego weta, artus kuleje coraz bardziej,a niby łapa wygląda normalnie, tyle że nie staje na palce, a nic mu w łapę nie weszło


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Może jakaś drobinka metalu bądź szkła? Zrobilaś pięknemu pełen przegląd łapki? :chmmm:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Amigo też raz kulał, po pewnym czasie dotrzegłam, że ma wbitą w łapkę "trocinkę" z metalu o wielkości niecałych 2 mm :shock: musiałam pęsęta wyjmować - ale od razu poczuł się świetnie.


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

macałam, wycięłam wszelkie kluchy i twardości sierściowe... a to już trzeci dzień i jest coraz gorzej, biega w miarę normalnie, ale jak idzie to prawie na trzech łapach


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Może niechcący gdzieś wsadził ją w dołek jak gdzieś leciał i sobie naciągnął mięśnie. Tak mi się wydaje - warto napewno jednak jeszcze to wetem skonsultować.


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

młode szaleją po łące pełnej dziur i kretowisk, więc o wypadek nie trudno, ciekawe że jak mu macam ta łapę to nic go nie boli i raczej nie jest spuchnięta


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

No więc mam nadzieję, że to nic groźnego. Posmaruj może mu łapkę jakimś Aescinem czy inną maścią na stłuczenia. Może minie :-)


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Moze Elza cos zjadla i jej zaszkodzilo???To sie moglo odbic na watrobie.Daj hepatil i moze zmien jej karme na wetrynaryjna dla psow z problemem z watroba na miesiac??????


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Abros-moze sobie cos nadwyrezyl lekko lub naciagnal,albo ma bole wzrostowe,albo mlodziencze zapalenie stawow??????przyczyn moze byc kilka :-? .Daj mu traumeel na razie moze -w zastrzyku lub w tabletkach .
Ostatnio zmieniony 2008-08-06, 18:12 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 1 raz.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Ja podejrzewam u Elzy uszkodzenie wątroby po przebytej babeszjozie. To świństwo co podają na zabicie pierwotniaka jest silnie toksyczne i może powodować uszkodzenia wątrzoby i nerek. Będę jej podawać przez najbliższy miesiąc hepatil i esseliv, po tym czasie powtórzymy badania. Dieta weterynaryjna nie wchodzi w grę, bo już w tej chwili Elza w zasadzie nie je suchego i kręci nosem na wszystko, co nie jest surowizną,

Abrus, nie jest w porządku, bo wet stwierdził, że jest ok, ale mnie się wyniki Elzy nie podobają i to porządny powinno być raczej w cudzysłowiu. Suka ma krew w dolnej granicy normy (płytki, krwinki czerwone, hemoglobina, hematokryt nawet poniżej normy), co może świadczyć o ogólnej niewydolności ustrojowej. Boję się, że to może być coś poważnego, co wet z wielkiej kliniki po prostu olał. Z tego powodu chciałabym skonsultować to z innymi. Jutro będę jeździć po wetach, może się czegoś więcej dowiem.


Pozdrawiam,
Khaira
ODPOWIEDZ