Elza badania krwi

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Jeżeli wreszcie uda mi się spotkać z moim wetem, to na pewno mu pokaże wyniki Elzy, niestety tu znam tylko jednego weta, wciąż jestem na Mazowszu


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

gingerheaven pisze:Abros-moze sobie cos nadwyrezyl lekko lub naciagnal,albo ma bole wzrostowe,albo mlodziencze zapalenie stawow??????przyczyn moze byc kilka :-? .Daj mu traumeel na razie moze -w zastrzyku lub w tabletkach .
coś sobie pewnie nadwyrężył i to raczej w śródstopiu, więc wątpię, żeby to było związane ze wzrostem, chłopak ma pecha - jak nie piorun, to odparzenia, zapalenie stawów, to znowuż coś na niego spadnie albo go gdzieś zamkną przypadkiem...
khaira - przepraszam, że się tak artus plącze po wątku elzowym, ale w sumie rzecz się zazębiła w niemożności dopadnięcia mojego weta


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Khaira pisze:Ja podejrzewam u Elzy uszkodzenie wątroby po przebytej babeszjozie. To świństwo co podają na zabicie pierwotniaka jest silnie toksyczne i może powodować uszkodzenia wątrzoby i nerek.
abyśka w wieku 8 tyg. też otrzymała szokową dawkę toksyn na zabicie świerzbowca, którym została zakażona podczas tatuowania, ledwo to przeżyła (drgawki, sztywnienie, utrata przytomności... przez 2 godziny), w zasadzie wtedy się z nią żegnałam, też się potem bałam, że to się odbije na jej zdrowiu, też miała okresowo podawany hepatil i jakoś tak na szczęście dorosła i wszelkie problemy pokarmowo-wątrobowe się skończyły


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Osobny watek o swiezbowcu podczas tatuowania prosze, niech nowi leomaniacy wiedza co sie moze zdarzyc :mrgreen:


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

no fakt, bo ty przecież Astrę Clementis Canis znasz, ona na pewno też przez to przeszła?


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Przepraszam, że znów wracam do tematu kulawizny, ale Amisiek mi też dzisiaj okulał :onon: Nie mogę dociec, ale to chyba paliczek. Byliśmy u weta dosstaliśmy steryd przeciwzapalny bo juz mocno kulał. Jak nie przejdzie to jutro na RTG :dizzy:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

o matko - epidemia, artus wciąż bez zmian-niestety, a mojego weta wciąż nie ma :-(


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

U nas było już na tyle poważnie, że już praktycznie nie opuszczał nogi. Pierwszy wskoczył do samochodu by jechać do doktorka, dał sie grzecznie zbadać, a zastrzyku nawet nie poczuł. Teraz śpi grzecznie - mam nadzieję, że to tylko naderwanie :upss:

Mam nadzieję, ze nie bedą mi go narkotyzować przy RTG :--:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Elza badania krwi

Post autor: abrus »

Khaira pisze:
Poniżej dokładne wyniki badania krwi (dla pełnego obrazu):

Morfologia
WBC: 9,15; LYM: 2,15; MID: 0,43; GRA: 6,57; LY%: 23,5; MI%: 4,7; GR%:71,8
RBC:5,54; HGB: 13,3; HCT: 34,7; MCV: 63; MCH: 24; MCHC: 38,2; RDWc: 17,4;
PLT: 273; PCT: 0,25; MPV: 9; PDWc: 39,5

Biochemia:
ALT: 159,1; AP: 96,3; Kreatynina: 1,56; Mocznik: 31,5; Białko całkowite: 55,7

Obraz krwinek białych:
Neutrofile pałeczkowate: 2%; Neutrofile segmentowate: 65%; Eozynofile: 4%;
Limfocyty 27%; Monocyty: 2%

Obraz krwinek czerwonych:
Oligochromia: nieznaczna
pokazałam wyniki Elzy - wet spojrzał i stwierdził, że nie ma powodu do niepokoju, jest dobrze, że trochę LT podwyższone i chyba kreatynina ciut nie taka (tu nie wiem czy dobrze zapamiętałam, ze akurat o ten składnik chodzi) i zgodził się z tą teorią o kuracji hepatilowej, żałuję, że nie zdążyłam podpytać jakie mogą być przyczyny, ale może jeszcze mi się uda ;-)


ODPOWIEDZ