Letnia utrata wagi

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Letnia utrata wagi

Post autor: slawik »

Ile kg tracą wasze psy latem. Bo ja się trochę zmartwiłem podczas niedawnej wizyty u weta. Leo zimą ważył ponad 60 kg, teraz ok. 54 kg. Wiadomo, że w te upały mniej jadł, ale utrata ponad 6 kg to chyba trochę dużo? Jak to jest u Was?


Sławek i Leo vel Satir
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Ciekawe ile futro wazylo ;-)
A to dajesz mu latem mniej jedzenia niz zimą czy poprostu sam nie chce jesc ?


Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

yack pisze:A to dajesz mu latem mniej jedzenia niz zimą czy poprostu sam nie chce jesc ?
Sam nie chce. On w ogóle jest niejadkiem jeśli chodzi o psie jedzenie (bo ludzkie może w każdej ilości). Jak mam czas, żeby mu coś ugotować to może jeść aż po kokardę. Ale z suchą karmą i płatkami to już nie. Zimą zjadał mniej więcej tyle ile powinien wg wskazówek na opakowaniu. Teraz bywają dni, że tylko połowę. Czasami się poddaję i tuninguję mu posiłek, ale generalnie nie mam możliwości gotowania mu codziennie, a poza tym chcę bym miał dobrze zbilansowaną dietę. Generalnie lekarz mówi, że nie ma tragedii, ale ciekaw jest czy wasze psy latem też chudną i ile.


Sławek i Leo vel Satir
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

No ja mojego nie pamietam kiedy wazylem ale zwaze go niedlugo a potem zima bo tez jestem ciekaw. Chociaz jesli chodzi o jedzenie to moj je tyle samo czyli wszystko co mu się da albo co gdzieś można ukradkiem capnąć :mrgreen: a jakos nie zmniejszałem mu dawki na lato (niewiem czy sie powinno czy nie).
Ale jak je mniej niz zimą to chyba całkiem dobrze z nim ze jest lzejszy :mrgreen:


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Mój pies na pewno traci futro latem. W zasadzie odkąd stał się mężczyzną jest cały czas chudy, co go trochę podtuczę, to znów jakaś cieczka.
Na wybredny apetyt najlepszym lekarstwem jest konkurencja przy misce ;-) byle nie taka dominująca babska, jaką ma mój, bo jemu odbierają jedzenie :dramatic:
Ostatnio zmieniony 2010-08-20, 12:21 przez abrus, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
tsode
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 244
Rejestracja: 2007-12-15, 21:03
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: tsode »

a u mnie to normalne
Nero potrafi latem zrzucić nawet do 8 kg i sam sobie to reguluje już od lat
przestałam się przejmować po 5 latach, dziś ma 7
widocznie niektóre, inteligentne typy, tak mają :mrgreen:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Moje tez latem chudna -mniej jedza,wiecej sie ruszaja .Latem zawsze wygladaja jak 1/3 zimowych wersji :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Ja zawsze się dziwię, że Ramzes dziwnie chudnie latem, ale zważyłem go na wadze dziesiętnej w "GS-ie" i ma nadal 69 kg. Z kolei jak na spacerze w lesie spojrzałem na góry jeszcze nie przegniłych kłaków wyczesanych w maju-czerwcu, to wszystko już wiem: Ta chudość to są worki wyczesanego podszerstka zimowego. Nie schudnięcie.
:smoke:


Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

embe pisze:Ja zawsze się dziwię, że Ramzes dziwnie chudnie latem, ale zważyłem go na wadze dziesiętnej w "GS-ie" i ma nadal 69 kg. Z kolei jak na spacerze w lesie spojrzałem na góry jeszcze nie przegniłych kłaków wyczesanych w maju-czerwcu, to wszystko już wiem: Ta chudość to są worki wyczesanego podszerstka zimowego. Nie schudnięcie.
Potężnego faceta masz ;-) Z tym, że mi nie chodziło o wygląd tylko o rzeczywistą wagę. Poprzedzające twój posty utwierdziły mnie w przekonaniu, że z moim Leo nie dzieje się nic dziwnego, tylko po prostu z powodu temperatury mniej je i chudnie.
Pozdrawiam


Sławek i Leo vel Satir
ODPOWIEDZ