witamy i pytamy :)

Tu sie przedstawiamy stawiając pierwsze kroki na forum

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Marek i Justyna
nowy forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 2012-03-04, 10:25
Lokalizacja: Hecznarowice

witamy i pytamy :)

Post autor: Marek i Justyna »

Witamy
Od trzech dni jesteśmy właścicielami pieska przygarniętego ze schroniska (przebywał tam ok. pół roku a jego wiek to ok. 1,5 do 2 lat). Choć jest to mieszaniec, to z informacji znalezionych w sieci wnioskujemy że wśród swoich przodków miał Leonbergera.
Z tego co zdążyliśmy wyczytać w Internecie oraz obserwując jego zachowanie ma on dużo wspólnych cech z Leonbergerem. Jest to masywny pies z grzywą jakby lwa :) , potężnie zbudowany z mocnymi kończynami oraz owalną klatką piersiową. Najbardziej charakterystyczną cechą, która odróżnia go od typowego Leonbergera jest brak czarnej maski oraz mniejsze uszy. Jest on także bardzo spokojny, zapoznając go z innymi członkami rodziny zachowywał się bardzo spokojnie i przyjaźnie. Pies wydaję się bardzo towarzyski, nie lubi samotności, pragnie się przytulać J , w domu nie nie odstępuje nas niemal na krok. Ze względu na jego gabaryty staramy się nie wpuszczać go do kuchni, gdyż w pierwszym dniu zdążył już zasmakować rozpakowanego masła z blatu J Jedną z rzeczy, która z początku nas zaskakiwała był (i nadal jest) brak jakiegokolwiek szczekania z jego strony J Jednak natrafiając w sieci na cechy Leonbergera widzimy że te psy chyba już tak mają, że nie szczekają z byle powodu J Rudy, bo tak nazwaliśmy pieska na razie nie bardzo reaguję na imię, jednak na polecenia chodź, stój, siad, łapa reaguję niemalże wzorowo J Na spacerach też jest bardzo spokojny i co ciekawe pies zauważając wczoraj na spacerze osoby z wózkami dziecięcymi bardzo ciągnął w ich stronę, co też może wskazywać na to, iż w pierwszym jego domu było właśnie małe dziecko (pytanie tylko dlaczego go ktoś oddał do schroniska, tam otrzymaliśmy informację, iż „nie spełnił on czyichś oczekiwań” czy coś w tym stylu). W domu, być może z racji przebywania z nami dopiero 2dni jest bardzo spokojny i zazwyczaj leży sobie w swoim legowisku na korytarzu albo jest gdzieś wyłożony nieopodal nas J i jest to jego jak na razie główne zajęcie w domu.(a może jest prostu leniwcem J ) Piesek lubi też podróżować autem, podczas jego drugiej przejażdżki zamiast wysiąść przednimi drzwiami pasażera zasiadł sobie za kierownicą J Na koniec chcielibyśmy dodać, iż piesek mieszka w domu prywatnym z duuużym i ogrodzonym ogrodem J. Poniżej zamieszczamy zdjęcia pieska, które mają pomóc w identyfikacji jego rasy (Leonbergerowej lub też może ktoś ma jakieś inne spostrzeżenia). Z góry dziękujemy za odpowiedzi ;).


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek


hajdi
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-27, 11:13
Lokalizacja: chobot-krakow

Post autor: hajdi »

witam , ja tu zbytnio podobienstwa leonowego nie widze jezeli chodzi o face , bardziej mi sie nasuwa bliższe podobienstwo do owczarka moskiewskiego lub srodkowoazjatyckiego [ale to tylko moje zdanie] moze to taki mix- kilka ras wzuconych do wora energicznie wstrzasniety nie zmieszany i oto efekt ludzkich wynalazkow. co do charakteru to sporo z leona ma -przytulanie , mizianie ,łapczywosc na smakołyki [ale to chyba każdy pies] opanowanie ,dobry kontakt z ludzmi, cheć zabawy. swoja droga do blizszego zapoznania z leonbergerami odsyłam na strone internetowa Ginger Heaven tam sa swietne leonbergery i duzo zdjec do poogladania. super że piesek ma nowy domek ,powodzenia :-)


hajdi
hajdi
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-27, 11:13
Lokalizacja: chobot-krakow

Post autor: hajdi »

po blizszym rozpoznaniu jakos mi tak Ca De Bou sie nasuwa jak patrze na psinke [jezeli chodzi o buzke ] :shock:


hajdi
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Witamy _03_ .Ja tez niestety podobienstwa nie widze :oops: .Ale witamy w naszym gronie,to forum milosnikow leonbergerow -ale tez psow ogolnie ,wiec zapraszamy do uczestnictwa ;-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

...ale ma charakter leonowy i Ramzesopodobny.
_03_
:smoke:


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Ja się zgadzam z hajdi

nie ważne zresztą......jesli masz psa z schroniska =masz wielkie serce =jestes dobrym człowiekiem :->
dlatego witamy was na forum Leosiowym

jak dla mnie to bez znaczenia....ważne ,że piesek ma dom .Na pewno wiele osób udzieli wam tutaj porady w razie potrzeby . _02_


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Cześć Wam :-D
zgadzam się, Rudy z leonbergerem nie ma raczej nic wspólnego, ale kochane to psisko, witamy bardzo serdecznie i piszcie, co u Was _03_


Magda i Esia
Marek i Justyna
nowy forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 2012-03-04, 10:25
Lokalizacja: Hecznarowice

Post autor: Marek i Justyna »

Dziękujemy wszystkim za odpowiedzi i miłe słowa. Piesek pomału się zadomawia, już nie jest taki wystraszony, swobodnie hasa sobie po domu lub ogrodzie. Dziś rano wydał nawet głos (łuf, łuf) :aplaus: Co ciekawe przeglądaliśmy ostatnio stronę radia bielsko i w zakładce "przygarnij zwierzaka / znalazły dom" wywęszyliśmy :smoke: naszego psiaka (może nawet dwa razy) :mrgreen: stąd też mamy nowy problem czy pies Robin to ten sam pies co Rudy a tym samym czy któryś z nich, bądź oba przedstawiają naszego pupila, którego ze schroniska odbieraliśmy jako bezimiennego :idea: . (i Robin i Rudy były zameldowane w bielskim schronisku, tym z którego mamy naszego Rudego :) )
http://www.radiobielsko.pl/przygarnij-z ... a/psy-rudy
http://www.radiobielsko.pl/przygarnij-z ... pies-robin
Pozdrawiamy Justyna, Marek, Rudy :)


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Witam _03_


ODPOWIEDZ