hodowcy a leony bez papierów

to co nie mieści się w pozostałych działach i o wszystkim co nie dotyczy leonbergerów

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
ABI
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 2009-11-22, 12:30

hodowcy a leony bez papierów

Post autor: ABI »

wszyscy na tym forum są oburzeni, że ludzie kupują psy bez papierów a czy hodowcy uświadamiają nabywców swoich szczeniaków co to tak naprawdę znaczy rasowy? Nie umiem zrozumiec tego, że na allegro wystawiane leony są po rodzicach z najbardziej znanych polskich hodowli??? a może jednak to nie wina hodowców? czy ludzie są naprawdę tak tępi bo jak wytłumaczyc to, że ktoś kupuje psa z rodowodem a potem sprzedaje psy bez rodowodu jako rasowe? czy to tylko chęc zysku jest tak duża?



http://www.allegro.pl/item1092515889_le ... dzice.html


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Mysle,ze duza czesc hodowcow uswiadamia.Ja przed pierwszym miotem skonstruowalam u prawnika umowe kupna sprzedazy,w ktorej jest punkt dotyczacy zakazu rozmnazania psow gdy dorosna bez uprawnien hodowlanych i badan-ta umowe udostepnilam kilku hodowlom w Polsce i coraz wiecej hodowcow taka podpisuje.
Ale prawda jest,ze czesc ludzi jest po prostu nieswiadoma -mi sie kilka razy zdarzylo ,ze musialam zdziwionym ludziom tlumaczyc ,dlaczego mam taki punkt w umowie -bo oni sobie planowali kiedys suke dopuscic ,zeby raz miala male-ze to dla zdrowia :roll: .Albo ze co w tym zlego jak dopuszcza suke z psem z rodowodem-przeciez beda rasowe....No i czesc ludzi kupuje z premedytacja psa do rozmnazania -kilka osob po przeczytaniu umowy zrezygnowalo z kupna szczeniaka (i o to chodzi przede wszystkim w tej umowie -aby odstraszyc potencjalnych rozmnazaczy ).
Co do allegro -duzo hodowcow tlumaczy to tak,ze to doskonaly portal ogloszeniowo-reklamowy (z czym niestety nie mozna sie zgodzic,poniewaz prawo allegro jest takie ,ze jak klient nacisnie guziczek "kup teraz" sprzedawca jest zobowiazany sprzedac "towar").W tej chwili jest zatrzesienie miotow,coraz ciezej sprzedac szczenieta a allegro jest podobno niezwykle skuteczne w "zdobywaniu" nabywcow....Niestety miotow bez papierow bedzie coraz wiecej :cry: -rasa staje sie popularna,rodzi sie coraz wiecej szczeniat rocznie ,powstaje coraz wiecej hodowli -to zawsze za soba ciagnie proceder powstawania "pseudohodowli" :cry:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
UlaLeo
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 2008-07-04, 21:22
Lokalizacja: Kielce

Post autor: UlaLeo »

Chyba tylko chęć zysku jest przyczyną. Jakiś czas temu natknęłam się na podobne ogłoszenie na jakimś portalu, był podany nr GG. Zagadałam i dowiedziałam się, że leonberger to świetny pies obronny, że po szkoleniu policyjnym doskonale się do obrony nadaje. "Hodowca" zapewniał, że to jednocześnie pies rodzinny, puchaty przytulasty itd. Ręce mi opadły ... Próbowałam dyskutować z idiotą ale żaden mój argument nie był dobry. Podobno tak kocha swoje zwierzęta, że chce się nimi dzielić z innymi...rozmnaża je z miłości a nie dla kasy. Od tamtego czasu nie czytam takich ogłoszeń, żeby się nie stresować.


ODPOWIEDZ