Rozi wyrzucona przerażona sunia Śląsk...mix leosia??

Leonbergery w potrzebie

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Milka87
nowy forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 2010-03-16, 20:16
Lokalizacja: Katowice

Rozi wyrzucona przerażona sunia Śląsk...mix leosia??

Post autor: Milka87 »

Wydawało mi się że Rozi jest podobna z pychola do jakiejś rasy i jedna dogomaniaczka napisała Leoberger. Pychol się zgadza umaszczenie też tylko budowa ciała nie ta. Rozi ma 63cm w kłębie i waży tylko 20kg (co jest spowodowane straszliwym wychudzeniem)
A oto historia suczki skopiuje z dogomani:
Nie wiem co ta suczka musiała przeżyć w swoim dotychczasowym życiu ale na pewno nie było ono kolorowe. Suczka została podrzucona pod bramę schroniska jakiś czas temu musiała rodzić co widać po jej cycochach ale to nic w porównaniu z jej stanem psychicznym.

W schronisku z dnia na dzień gasła coraz bardziej na widok człowieka zastygała w bezruchu unikając wzrokowego kontaktu. Takiego przerażenia w oczach jeszcze nie widziałam. Do tego suczka jest przeraźliwie chuda. Strach i depresja pomału ją zabijały.


Dzisiaj zabrałam ją na DT ze schroniska. Suczka przyprowadzona do biura nie mogła przestać się trząść dygotała coraz bardziej. Bez problemu wskoczyła do auta i dzielnie zniosła podróż. Po wejściu do domu i chwili zastygnięcia w przedpokoju troszkę jeśli można w ogóle tak to nazwać stres się zmniejszył. Chciałam ją wykąpać bo pachnie nie najlepiej ale daruje dzisiaj sobie by jej bardziej nie stresować jakoś w smrodku przeżyje. Teraz suczka spokojnie się położyła obok mnie i śpi.

Suczka ma kaszel i katar w schronisku była leczona ale w związku z zabraniem jej jeszcze w czasie kwarantanny leczenie musimy dokończyć.

Bardzo prosiłabym o wsparcie i pomoc w opłaceniu leczenia i karmy dla suni. Mi niestety się nie przelewa ale po prostu jak ją zobaczyłam nie mogłam pozwolić jej zostać w schronisku ona by tam po prostu odeszła
Obecnie dziewczynka w domku odżyła jest wesoła ogonek w ruchu prawie cały czas tylko na spacerkach jeszcze niepewnie spaceruje i jest nieufna do obcych boi się ich po prostu. Ma kaszel kennelowy i od dzisiaj zaczęliśmy leczenie. Rozi według weta ma około 2-3 lat więc jest młodziutka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Milka87
nowy forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 2010-03-16, 20:16
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Milka87 »

Nasz Rozulec pojechał właśnie do nowego domku


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

fajnie,ze tak szybko psina znalazła domek,bez wzgledu jaka rase przypomina :-D


SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

Bardzo dobra wiadomość :uaua:


POZDRAWIAM...BEATA
Milka87
nowy forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 2010-03-16, 20:16
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Milka87 »

Czy tak szybko to pojęcie względne ;-) Ja byłam przyzwyczajona do tymczasów które były u mnie max miesiąc czasu a rekord to 1 dzień;) Oczywiście domki sprawdzane dokładnie podpisane umowy etc. Ale do Rozalka przyzwyczaiłam się bardzo ciągle sprawdzam gdzie leży moja suczka i momentalnie wzrok krąży po pokoju celem zobaczenia gdzie jest Rozi a Rozalka już nie ma :-( Wiem że trafiła do wspaniałych ludzi i będzie szczęśliwa, w pierwszy dzień były problemy z jedzonkiem ale to wina stresu poza tym jest super wnioskując po rozmowie telefonicznej ale mimo wszystko jak zawsze żal i smutek na przemian z radością. wiem że w każdej chwili mogę jechać zobaczyć jak sie psiak czuje bo to tylko 15min drogi jednak z drugiej strony wiem że nie mogę bo będzie to dla niej jeszcze większy stres. ale wizyta poadopcyjna umówiona za ok 1,5 miesiąca, tylko pilnować będą musieli bym im jej nie porwała


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

:uaua: Gratuluje rudej pieknej a opis DT czyli Twoj Milka-szacunek pelen _całus_


[you] zycze Ci milego dnia:)))
fredzia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1070
Rejestracja: 2007-11-15, 00:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fredzia »

super ze niunia znalazła swoj domek.
Milka87, pełen SZACUN! :taa:


Milka87
nowy forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 2010-03-16, 20:16
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Milka87 »

Oj tam żaden szacun każdy z nas poświęca się bardziej lub mniej jeśli chodzi o ratowanie psów, ważne że takie osoby istnieją a znaleźć można je na prawie każdym psim forum. Rozalka jest już po sterylce, szwy zdjęte, co kilka dni mam nowe wiadomości ale ogólnie wszystko super poza tym że pannica wybredna się zrobiła i nie chce jeść dosłownie żadnej suchej karmy a codziennie kupują na kg nową więc tylko gotowane zostaje ;-) W weekend jak Adrian z podróży służbowej wróci wyśle mi nowe zdjęcia dziewczynki bo Paulina na razie bez neta została.

Więcej zdjęć Rozulca jest w naszej galerii:
http://picasaweb.google.com/MilkaMila87/Rozi#
Ostatnio zmieniony 2010-06-10, 20:44 przez Milka87, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ