Witam

Tu sie przedstawiamy stawiając pierwsze kroki na forum

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Nana
nowy forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 2009-11-13, 16:37
Lokalizacja: Warszawa Konstancin

Post autor: Nana »

[quote="slawik"]Border collie jest uznawany za najmądrzejszego psa. Dlaczego? Bo robi wszystko co mu się powie.[/quote]
według mnie tak nie jest, największe kłopoty ma się z borderami gdy się ich nie szkoli, otwierają lodówki, drzwi, robią podkopy pod ogrodzeniami. Bordery nie robia wszystkiego co się im powie.
i bardzo proszę o nie mówienie mi że leonbergery są intyligentniejsze od borderów bo niedawno zmarł mi na raka ukochany collie, więc mam chyba większe porównanie! Pomijając że psami zajmuję się zawodowo od 16 lat :!:


nana...*!
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Leonberger to molos-pies inteligentny ale nie do wyszkolenia jak border collie.Nie ma wogole porownania miedzy tymi dwoma rasami i jako szkoleniowiec powinnas to wiedziec ;-) .Leonberger to bardzo madry pies-wie jak skutecznie unikac wykonywania komend :mrgreen: ,na szkoleniu szybko lapie komendy i rownie latwo sie nudzi tym szkoleniem-to swiadczy o jego inteligencji ;-) Border collie to typowo pracujaca rasa,leonberger wedlug wzorca nie podlega probom pracy -niemniej jednak swietnie pracuje z czlowiekiem np w wodzie :-P .
Mnie nadal nurtuje to skonczone PT w wieku 3 miesiecy-zdradzisz tajemnice jak to zrobilas??????? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2009-11-15, 15:35 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 1 raz.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Nika
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 453
Rejestracja: 2009-03-28, 00:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Nika »

Nana pisze:Pomijając że psami zajmuję się zawodowo od 16 lat :!:

Mając lat 27???


Pozdrawiam Ola :)
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Nika pisze:
Nana pisze:Pomijając że psami zajmuję się zawodowo od 16 lat :!:

Mając lat 27???
:rotfl: no to przegapilam haha


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
andante
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 332
Rejestracja: 2009-11-14, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andante »

ania3miasto, Mój owczarek mix przejawiał podobne zachowania. Kiedy byłem blisko domu dzwonołem by zamknąć psa. Nie rozumiał biedak, dlaczego nie może wjść do wnętrza samochodu skoro ja tam jestem. Chciał to zrobić przez otwarte okno, drapiąc pazurami lakier do gołej blachy. Dawał nam każdego dnia wiele radości, choć starał się nas zdominować do końca swego żywota. Brakuje nam tego futrzaka. Leonkom z tego co czytam i widzę raczej nikt nie dorówna w okazywaniu miłości ale trzeba się starać. Myślę, że wręcz nigdy nie wolno się poddać. :lol: _03_


Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

andante pisze:ania3miasto, Mój owczarek mix przejawiał podobne zachowania. Kiedy byłem blisko domu dzwonołem by zamknąć psa. Nie rozumiał biedak, dlaczego nie może wjść do wnętrza samochodu skoro ja tam jestem. Chciał to zrobić przez otwarte okno, drapiąc pazurami lakier do gołej blachy. Dawał nam każdego dnia wiele radości, choć starał się nas zdominować do końca swego żywota. Brakuje nam tego futrzaka. Leonkom z tego co czytam i widzę raczej nikt nie dorówna w okazywaniu miłości ale trzeba się starać. Myślę, że wręcz nigdy nie wolno się poddać. :lol: _03_
:lol: moje na szczescie lakieru z samochodu nie zdrapaly bo jak zajezdzam to czekaja az wysiade z auta zanim zaczna skakac :mrgreen: ale mam w domu drzwi podrapane masakrycznie (mieszkam tu od marca,wszystkie drzwi nowe) :roll:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Moj jakos od poczatku tak ma ze jak wprowadzam samochod to podchodzi do drzwi i jak nie wysiade to robi kolko wokol samochodu i czeka az drzwi się otworzą, narazie poki co nie skoczyl :)
Co do inteligencji to niewiem jak to się bada u psow ale czy inteligencja to podatnosc na szkolenie ? Owczarki czy inne labradory robia komendy natychmiast, molosy( a przynajmniej moj) choc komendy znają to bez smakolyka robia je od niechcenia. I choć wiedza co maja zrobic to nie beda wykonywaly 10 razy tej samej czynnosci jak owczarki ktore robia to automatycznie. Czy to ma zwiazek z inteligencja ? No chyba ze mowimy o czyms takim jak "ineligencja użytkowa" czy "podatność na szkolenie"


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Yack zadales bardzo dobre pytanie-czy o inteligencji swiadczy wyszkolenie ...A czy u ludzi o inteligencji swiadczy wyksztalcenie??????? :mrgreen: Moim zdaniem nie-sa idioci z doktoratem i ludzie z ogromna inteligencja z wyksztalceniem podstawowym....A porywnanie ras to juz kompletna pomylka -kazda rasa ma swoje przeznaczenie :roll: .I kazdej rasie podobnie jak ludzkiej -sa te bardziej inteligentne osobniki i te mniej ,sama mam przekroj w domu i nigdy sie nie zgodze ze leon to nie jest inteligentny pies ale jakbym miala jednego takiego-czyli Baloo lub tylko Kaje to bym powiedziala ze madre to one nie sa :mrgreen: :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Nana
nowy forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 2009-11-13, 16:37
Lokalizacja: Warszawa Konstancin

Post autor: Nana »

[quote="gingerheaven"][quote="Nika"][quote="Nana"]Pomijając że psami zajmuję się zawodowo od 16 lat :!:[/quote]


Mając lat 27???[/quote]
:rotfl: no to przegapilam haha[/quote]
przepraszam napisałam zawodowo powinnam napisać tylko zajmuje
się


nana...*!
Nana
nowy forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 2009-11-13, 16:37
Lokalizacja: Warszawa Konstancin

Post autor: Nana »

Według mnie gdy tworzyli rasę leonberger nie wymagano od nich by były intyligentne, miały stróżować a do tego intyligencja nie jest potrzebna, te psy można nauczyć wszystkiego ale nie w takim tępie jak owczarki ponieważ od tej rasy tego nie wymagano.


Jeśli chodzi o to PT to poprostu kupiłam ją kiedy miała 2 miesiące i miesiąc szkoliłam i zdała mimo wieku


nana...*!
Awatar użytkownika
andante
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 332
Rejestracja: 2009-11-14, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andante »

Nana, Myślę, że porównywanie ras psów nie ma większego sensu. Każda rasa powstała na konkretne zapotrzebowanie człowieka. Kupując psa tej czy innej rasy powinniśmy zapoznać się z charakterystyką danej rasy. Merytorycznie przygotowani, jesteśmy w stanie uniknąć wielu niespodzianek. A jeśli chodzi o inteligencję, trzeba psiaka uważnie obserwować bez względu na rasę czy jej brak. Następnie umiejętnie wykrzystać poczynione obserwacje. Spotkałem się z twierdzeniem, że pies jest na tyle inteligentny, ile uwagi i cierpliwości poświęca mu jego właściciel. Wiadomo, leonka nie nauczy się chodzenia po linie. Za to ma on tyle zalet, za które kochają swoje pieszczochy leomaniacy. ;-) _03_


Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: Witam

Post autor: ania3miasto »

embe pisze:
Nana pisze:Leonbergery nie są super intyligentne...
CHYBA CIĘ BÓG OPUŚCIŁ!!!
Ja się podpiszę pod Embe :shock:

Nie wolniej się uczą a wolniej wykonują chciazby ze względu na swoja wielkość. Mój na egzaminie z PT powalił 2 ONY na punkty w swojej grupie. On dokładnie wie kiedy mi zależy a kiedy może sobie odpuścić. Leośki są bardzo inteligentne ale bardziej samodzielne bo jak napisałaś ta rasa została stworzona do pracy w której sama musi kalkulować. Jeśli chodzi o pracę węchową - poślij moje dziecko w las i każ psom szukać. Znajdą młodego wszędzie na słowo szukaj i nie biegają na oślep. Wybacz ale ja o dzisiejszych Onkach nie mam za dobrego zdania. Moje nie ryczą i nie toczą piany z pyska na wszystko co się rusza, to mądre zrównoważone psy. Dodatkowo poza domem czuję się zdecydowanie bezpieczniej w ich obecności.


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam

Post autor: embe »

ania3miasto pisze:
embe pisze:
Nana pisze:Leonbergery nie są super intyligentne...
CHYBA CIĘ BÓG OPUŚCIŁ!!!
Ja się podpiszę pod Embe :shock:

Nie wolniej się uczą a wolniej wykonują chciazby ze względu na swoja wielkość.
NIKOŁAJ WAŁUJEW WYGLĄDA JAK POTWÓR, ALE JEST NIEPRAWDOPODOBNIE INTELIGENTNY TYLKO, ŻE BARDZO POWOLI...
Mój na egzaminie z PT powalił 2 ONY na punkty w swojej grupie.
O ON-ach MAM WYROBIONE SWOJE PRYWATNE, INNE OD INNYCH ZDANIE, BO ZA PŁOTEM MAM SZKOŁĘ PSÓW POLICYJNYCH... :dramatic:
On dokładnie wie kiedy mi zależy a kiedy może sobie odpuścić.
I O TO CHODZI - TU NIE CHODZI O BŁYSKOTLIWOŚĆ REAKCJI, ALE O ZRÓWNOWAŻONE, INTELIGENTNE ZACHOWANIE ADEKWATNE DO SYTUACJI...
Leośki są bardzo inteligentne ale bardziej samodzielne bo jak napisałaś ta rasa została stworzona do pracy w której sama musi kalkulować.
INTELEKTUALIŚCI SĄ PRZEWAŻNIE KIEPSCY Z "W-F-u", A Z POMYŚLUNKU WIODĄCY!
Jeśli chodzi o pracę węchową - poślij moje dziecko w las i każ psom szukać. Znajdą młodego wszędzie na słowo szukaj i nie biegają na oślep.
RAMZES KIEDYŚ NA SPACERZE PROWADZIŁ MNIE - Z UPOREM MANIAKA - DO ZWŁOK NASZEGO KOTA, KTÓRY ZOSTAŁ ROZJECHANY NA SZOSIE, PI X OKO 3 KM OD NASZEGO DOMU I ŻADNE PERSWAZJE NIE MOGŁY GO WYBIĆ Z WYZNACZONEJ PRZEZ NIEGO TRASY!
Wybacz ale ja o dzisiejszych Onkach nie mam za dobrego zdania.
JA TEŻ!
Moje nie ryczą i nie toczą piany z pyska na wszystko co się rusza, to mądre zrównoważone psy.
RAMZES TEŻ ZAWSZE NAJPIERW SPOKOJNIE OCENI SYTUACJĘ, A POTEM ADEKWATNIE REAGUJE I SPOKOJNIE, Z RACJI DANEJ MUN PRZEZ POTWORNĄ SIŁĘ I WYNIKAJĄCE Z NIEJ KONSEKWENCJE!
Dodatkowo poza domem czuję się zdecydowanie bezpieczniej w ich obecności.
JA I MOJA RODZINA TEŻ!!!
Ostatnio zmieniony 2009-11-15, 22:17 przez embe, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Wypowiedzi nany brzmią jak jakaś dziwna prowokacja. Po co w ogóle reagujecie??? ...zresztą ja sam ten błąd popełniłem...
:smoke:
Ostatnio zmieniony 2009-11-15, 22:53 przez embe, łącznie zmieniany 1 raz.


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

embe pisze:Wypowiedzi nany brzmią jak jakaś dziwna prowokacja. Po co w ogóle reagujecie??? ...zresztą ja sam ten błąd popełniłem...
embe, bo w innym wątku już pytałeś - zaznaczasz tekst ktory chcesz przycytacić (lewym przyciskiem myszy ) i klikasz na ikonkę Obrazek ktora jest pomiedzy "ignoruj" i "cytuj" , wtedy odpowiadasz na ten cytacik i jedziesz dalej tak samo. Proste jak świński ogon :-)


ODPOWIEDZ