Myjecie zęby swoim Leonom?

Wszystko o pielegnacji naszych zwierzakow

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

Znów się zrobi offtopicowo, ale skoro padł temat kości to nie mogę nie spytać. Mój za tymi dużymi wołowymi nigdy specjalnie nie przepadał, owszem trochę pogryzł, ale później zakopywał. Z tego powodu zacząłem mu kupować mniejsze - wieprzowe wędzone - te znikały w całości. Ale weterynarz mi odradził. Było to po operacji Leona, kiedy z jego jelit wyciągnęli kawał piłki koszykowej i fragment zabawki - lekarz oświadczył, że to samo może się zdarzyć z kością. Tłumaczył, że kości nie są trawione i przy połknięciu dużego kawałka, tak samo może one utknąć w przewodzie pokarmowym. Nie powiem, przestraszył mnie i od tej pory Leo dostaje tylko gryzaki typu penisy, żwacze wołowe, itd. Z Waszych wypowiedzi wnioskuje, że raczej nie podzielacie tych obaw?


Sławek i Leo vel Satir
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

U mnie jedna suka nieporzadnie gryzie kosci i ich nie dostaje.Cala reszte psow nauczylam gryzc bardzo porzadnie kosci-trzymalam od malego w reku i pilnowalam zeby gryzly .a nie polykaly.Polecam kosci cielece -te duze ,mozna kupic np w makro -one sa twarde i ciezko z nich odlupac kawal i polknac ,zostaja w koncu takie kawalki tej kosci (srodkowa czesc) i wtedy zabieram.Moje psy jedza bardzo czesto mielonego barfa,i tam sa zmielone kosci-wtedy zdarza sie zatwardzenie ,dlatego dodaje oliwe z oliwek i jogurt.I w dni kiedy dostaja kosci do gryzienia tez daje jogurt z oliwa z oliwek do zjedzenia i nie maja problemow :-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Slawik to zależy jakiego masz psa. Są takie typy które mają skłonności do połykania w całości z pomijaniem gryzienia. Jeśli nie gryzie tylko łyka może sobie zrobić krzywdę, trzeba więcgagatka poobserwować co robi z tym co dostaje.
Moje skubią i gryzą dlatego mogę im bez obaw dawać surowe ale przemrożone szyje z indyka i kości.
To że Leon zakopuje kości to normalny zwyczaj chowania na później przed innymi chetnymi. Im dłuzej leży tym smaczniejsza taka odkopana. Wiem że to zwyczaj afe bo nam cuchnie, jednak pies czasem potrzebuje troszkę mniej ładnie pachnących zdobyczy jak żwacze. Czasem zdarza się, że zjada kał właśnie z powodu braku tych nam nieładnie pachnących przekąsek.


ODPOWIEDZ