Trzęsawki nóg u leonów

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Trzęsawki nóg u leonów

Post autor: danuta »

Sava mam do Ciebie prosbe-dowiedz sie baaaaardzo prosze co to jest,bo wiem,ze jest to jakis problem,o którym mówiło sie kiedys na jakiejs wystawie czeskiej.Ja nie moge nic na ten temat znalezc,a wiem,ze psy z tym problemem miały obnizane oceny,dodatkowo nie nadawały sie do hodowli....tak????


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

no,tez bym sie chetnie dowiedziala jaki tego powod jest-od razu zaznaczam ze moje zadnych trzesawek nie miewaja :roll: ale widzialam raz na wystawie,myslalam ze to stresu ale az niemozliwe :-?


[you] zycze Ci milego dnia:)))
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Drżenia łap u psa potrafią mieć bardzo wiele przyczyn. Na początek należy sobie odpowiedzieć na pytanie: czy nasz pies jest mocno pobudliwy? Niekiedy u zwierząt pobudliwych i o histerycznym charakterze występuje nadmierna aktywność ruchowa, czyli wykonywanie mnóstwa ruchów, brak spokoju spoczynkowego. Takie zwierzęta mają często drżenia kończyn a ich przyczyna leży w nadpobudliwości.
Czasami jednak drżenia tylnych łap potrafią mieć podłoże chorobowe: neurologiczne - wrodzone lub nabyte - uciski na rdzeń kręgowy lub korzenie nerwowe.
Czasami też podłożem mogą być zaburzenia elektrolitowe np. po wymiotach czy biegunkach. Inne przyczyny to wrodzone choroby mięśni - miopatie - czasami jedynym ich objawem mogą być drżenia nóg.
Rzadkie przyczyny drżenia łap to: gorączka, zaburzenia endokrynologiczne.


ODPOWIEDZ